Sri Lanka – egzotyczny raj na wyciągnięcie ręki!

Sri Lanka określana jako „Perła Oceanu Indyjskiego” znajduje się Azji, na malowniczej Wyspie Cejlon, jedynie ok. 50 km od wybrzeży Indii. Wielu podróżników zachwyciło się już jej walorami, zarówno naturalnymi, jak i tymi stworzonymi przez człowieka. Ogromna różnorodność atrakcji zachęca do wyboru Sri Lanki na wymarzone wakacje, a także fakt, iż można się tu wybrać przez cały rok. Panuje tu klimat tropikalny ze średnią roczną temperaturą powietrza ok.30 stopni.

Sri Lanka kojarzy się powszechnie z zielonymi wzgórzami porośniętymi herbatą i tak rzeczywiście jest. Pomimo swojej niewielkiej powierzchni (65 610 km2) kraj ten zajmuje 4 miejsce na świecie pod względem wielkości zbiorów. Uprawiane jest tu również wiele gatunków roślin, w tym takie przyprawy jak cynamon, gałka muszkatołowa czy kardamon.
Podróżników nastawionych na zwiedzanie zachwyci z pewnością niesamowicie duża ilość miejsc wpisanych na Listę światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Takie miejsca jak np. Anuradhapura – kiedyś najwspanialsza stolica jednego ze starożytnych królestw, a dzisiaj jeden z najważniejszych centrów buddyjskich na świecie, czy Złota Świątynia w Dambulli (kompleks 5 sanktuariów w jaskiniach).Jednym z bardziej popularnych miejsc na Sri Lance jest Sigirija (Lwia Skała), określana również ósmym cudem świata. Obierając Sri Lankę jako cel podróży na wakacje, nie można pominąć oczywiście dawnej stolicy Sri Lanki- miasta Kandy, gdzie znajduje się np. Świątynia Zęba, z jedną z najcenniejszych dla Lankijczyków relikwii – Zębem Buddy.

Sri Lanka poza powyższymi atutami jest również wymarzonym miejscem dla osób chcących odpocząć na słonecznym wybrzeżu., liczącym ponad 1340 km długości. Plaże z jasnym złocistym piaskiem, łagodnie opadające do wody, zarówno te długie i idealne na spacery, ale również urocze i zaciszne zatoczki. Swoje miejsce znajdą tu zapewne i osoby nastawione na imprezy i nocne życie, jak również osoby preferujące miejsca bardziej bezludne. Oferta organizatorów jest pod tym kątem bardzo zróżnicowana, dostępne są hotele w podstawowym standardzie od 3* do tych najbardziej luksusowych 5*. Kompleksy hotelowa są w stanie zapewnić swoim klientom wiele udogodnień, zarówno w zakresie sportów wodnych takich jak surfing czy nurkowanie.

Nowością, a zarazem ułatwieniem dla osób planujących wakacje na Sri Lance jest zniesienie opłaty za wizę. W okresie 1.08.2019-31.01.2020 (6 miesięcy) rząd Sri Lanki wprowadził testowy program darmowych wiz turystycznych dla obywateli Polski. Dotyczy on wiz turystycznych wydawanych na okres pobytu maksymalnie do 30 dni. Cały termin pobytu turystów na terytorium Sri Lanki musi się mieścić w obrębie wyznaczonych dat 01/08/2019-31/01/2020. Wizę wyrobić można online przez system ETA (Electronic Travel Authorisation ) lub bezpośrednio na lotnisku na Sri Lance.

Biorąc pod uwagę powyższe, warto w powyższym okresie rozważyć realizację podróży na Sri Lankę. Oferta organizatorów jest bardzo różnorodna, uwzględniając pobyty już od 7-dni, niestandardowe na ok. 10-12, jak również 2-tygodniowe. Przeloty realizowane są w oparciu o loty czarterowe oraz połączenia rejsowe, z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Pełne pakiety wycieczkowe oferowane są przez biura m.in. Itaka, Rainbow, TUI, Best Resien, Exim, Prima Holiday oraz Neckerman. Jest to więc gwarancja udanej podróży i realizacji na najwyższym poziomie.

Zapraszamy więc do rezerwacji. Sri Lanka jest tego warta! https://www.traveligo.pl/wakacje/sri-lanka,samolotem,osoby-2_0___

Polecamy


Wakacje 2019 z Traveligo

Dodaj komentarz