cellphone225171600

Z nami zaplanujesz udane wakacje!Blisko 240 000 zadowolonych klientów od 2004 roku!

  • Jesteśmy Członkiem Polskiego Związku Touroperatorów
  • money
  • PIT

Infolinia i rezerwacja pon.-pt. 8:30-18:00; sob. 10:00-16:00

Wakacje Last Minute
Kraj
Regiony
Miasta
Hotel

Biuro podróży Itaka

Biuro Podróży ITAKA powstało w 1989 roku i jest obecnie jednym z największych na rynku biur zajmujących się organizowaniem wycieczek. Itaka swoją pozycję budowała przez wiele lat konsekwentnej pracy w łączeniu pasji i marzeń z rozbudową firmy, rozszerzając corocznie ofertę o dodatkowe programy, wycieczki, propozycje na urlopy. Profesjonalne podejście do klientów, rzetelna informacja, udana współpraca z biurami agencyjnymi, przejrzysty system rezerwacyjny usług hotelowych i lotniczych czy wprowadzanie nowych technologii, to tylko nieliczne powody, dzięki którym Itaka pięła się na czołowe miejsca w rankingach związanych z turystyką.

Według rankingu dziennika RZECZPOSPOLITA już w 2004 roku biuro podróży Itaka zostało wybrane na jedno z najbardziej godnych polecenia polskich biur podróży. Inne nagrody, które ma na swoim koncie, to między innymi Złoty Laur Klienta 2007, 2008 i 2010 oraz Konsumencki Lider Jakości 2013, 2014. Biuro Itaka otrzymało również Kryształowe Berło European Trusted Brands 2007, 2008 i 2009 w kategorii Biuro Podróży oraz Godło Jakości Obsługi 2008. Itaka to także TOUROPERATOR ROKU 2011, 2013, 2014, 2016 i 2017 – zwycięski tytuł nadawany przez Izbę Turystyki RP, oraz Top Marka 2018 wśród biur podróży i Najlepsze Biuro Podróży 2018 od Polskiego Instytutu Badań Jakości.

W 2008 roku Itaka odnotowała rekordową sprzedaż – obsłużyła aż 230.000 osób wyjeżdżających na  wakacje. Rok 2009 to znaczny wzrost obrotów biura. Itaka sprzedając wycieczki za łącznie 720 mln, zajęła miejsce lidera na polskim rynku biur podróży.

Biuro podróży Itaka zajmuje się organizowaniem wycieczek zarówno pobytowych jak i objazdowych.  Klienci Itaki mogą dokonać rezerwacji wycieczki do Grecji, Bułgarii, Turcji, Hiszpanii, Egiptu, Portugalii, Włoch, Chorwacji, Albanii, Czarnogóry, Maroko oraz na Cypr.  Wczasy z biurem Itaka to również kierunki dalsze i bardziej egzotyczne m.in. Oman, Emiraty Arabskie, Kenia, Tajlandia, Dominikana, Kuba, Wyspy Zielonego Przylądka oraz wiele innych. Te najbardziej popularne zimą destynacje opierają się na lotach czarterowych, co przyczynia się również do dużego zainteresowania klientów i sukcesów w sprzedaży miejsc na wakacje. Oferta biura Itaka to także krótkie urlopy (City Break), wyjazdy grupowe i wycieczki autokarowe z bogatymi programami zwiedzania, cieszące się od lat wielkim zainteresowaniem i dobrymi opiniami. Wycieczki objazdowe są także realizowane w oparciu o regularne loty czarterowe. Objazdówki dla całej rodziny prowadzą do najsłynniejszych parków rozrywki i aquaparków w Europie. Dzieci mają szansę spotkania się z bajkowymi postaciami w miejscach, gdzie fantazja staje się rzeczywistością: Disneyland, Park Asteriksa, Legoland, Gardaland.

Co roku biuro wydaje 2 edycje katalogów: LATO i ZIMA, a w ofercie biura Itaka od kilku sezonów są również dostępne wyjazdy narciarskie we Włoszech, Turcji i Hiszpanii i rejsy Pod Żaglami Itaki. Dodatkowo, powstały projekty dla najbardziej wymagających klientów: luksusowe „Itaka&Gala – Podróże w stylu gwiazd” oraz „No limits by Itaka” – wakacje dla miłośników aktywnego wypoczynku. Na stronie internetowej biura znajduje się także zakładka „Wakacje bez przeszkód”, gdzie skumulowane są oferty i informacje dla osób niepełnosprawnych.

Biuro podróży Itaka oferuje swoim klientom wypoczynek w hotelach z polskimi klubami animacyjnymi. Kluby Przyjaciół Itaki zapraszają przez cały sezon wakacyjny od 15.06 do 15.09. Oferta rodzinna to 51 hoteli i 10 wycieczek  idealnych na wspólne wakacje. Starannie wyselekcjonowane hotele, w których jest mnóstwo atrakcji najmłodszych: baseny, zjeżdżalnie, place zabaw, gry, konkursy, taneczne wygibasy i wspólne zabawy w miniklubie prowadzone przez wykwalifikowanych, polskich animatorów. Hotele z Klubami Przyjaciół Itaki oferują duże pokoje rodzinne, często dwupomieszczeniowe apartamenty z aneksami kuchennymi, bogatą opcję all inclusive i specjalne dziecięce menu; w wybranych hotelach świadczenia dla dzieci gratis. Każdego dnia tygodnia rano i po południu organizowane są inne zajęcia, dzięki czemu rodzice dysponują czasem dla siebie i mogą skorzystać z rozrywek hotelowych ze świadomością, że ich pociechy są pod dobrą opieką.

Biuro podróży Itaka pomaga spełniać marzenia nie tylko swoich klientów. Od wielu lat prowadzi działalność charytatywną wspierając różne organizacje. Jedną z nich jest UNICEF, z którym biuro podróży walczy między innymi z niedożywieniem dzieci na Sri Lance, przemocą i wykorzystywaniem dzieci w Maroku, wykorzystywaniem dzieci do ciężkiej pracy w Turcji, brakiem szkół na Madagaskarze. Razem z UNICEF zwraca również uwagę swoim klientom na etykę podróżowania w programie „Etyczne Podróże”.Dodatkowo firma była członkiem projektu „I…TAKI świat jest piękny”, w który zaangażowane były również fundacja „Omenaa Foundation”, polskie gwiazdy i projektanci (m.in. Katarzyna Bujakiewicz, Weronika Książkiewicz, Justyna Steczkowska). W ramach tych działań, w Maroko, powstał kalendarz, z którego dochód przeznaczono na budowę szkoły w afrykańskiej Ghanie. W poszukiwaniu najpiękniejszych kadrów, ekipa z fotografem Marcinem Suderem, przemierzyła autokarem ITAKI ponad 2500 km (Agadir – Essaouira – Marakesz - plaża Legzira).
Fundacja Mam Marzenie, to kolejni działacze, z którymi współpracuje Itaka spełniając marzenia ciężko chorych dzieci. Biuro wnosi uśmiech, radość oraz motywację do walki z trudnościami w życia najmłodszych potrzebujących. Klienci podróżujący z Itaką mogą podczas rezerwacji przekazać wpłatę na rzecz fundacji i w ten sposób dołączyć do grona darczyńców.Poza współpracą z fundacjami, firma organizuje i wspiera charytatywne wydarzenia sportowe, inicjatywy typu Szlachetna Paczka oraz angażuje się w różnego rodzaju akcje pomocowe.

Dla osób, które chciałyby poczytać na temat bardziej lub mniej odległych zakątków świata i w ten sposób przygotować się do podróży, Itaka prowadzi blog. Można tam wirtualnie zasmakować kuchni poszczególnych regionów, poznać przydatne słówka w obcych językach, otrzymać informacje o promocjach oraz znaleźć praktyczne porady w zakresie różnych zagadnień, np. dowiedzieć się „Gdzie wybrać się w podróż poślubną”; „Na co zwrócić uwagę w podróży samolotem z niemowlakiem”, „Dlaczego warto spacerować na wakacjach”, czy „Co zabrać w podróż".