Egipt 2020 – wycieczka objazdowa Potęga Południa z Marsa Alam

W dniu dzisiejszym chcielibyśmy szczególnie polecić Państwu wycieczkę Egipt – Potęga Południa z Marsa Alam

https://www.traveligo.pl/hotel/Egipt/Egipt-Potega-Poludnia-z-Marsa-Alam-666170.html#od-2020-10-31,7-dni,Pelne-wyzywienie,wylot-z-KTW,osoby-2_0_0_0_0

Dlaczego bardzo lubimy tę wycieczkę?

1. Zaletą wycieczki jest niecodzienna forma objazdu – rejs 4* komfortowym statkiem (4 noce) z trzema posiłkami oraz możliwością dokupienia opcji All Inclusive; relaks w strefie wypoczynku na pokładzie słonecznym oraz wieczorne atrakcje muzyczno-taneczne dodają kolorytu i wpływają na wygodę podróży.

2. Rejs połączony jest z krótkim wypoczynkiem (3 noce) na wybrzeżu Marsa Alam nad Morzem Czerwonym w hotelu 4* z formułą All Inclusive w cenie.

3. Zabieramy naszych gości w niezwykłą podróż do kraju starożytnej egipskiej cywilizacji.

4. Odkrywamy tajemnice świata faraonów pływając po najdłuższej rzece świata.

5. Pokazujemy miejsca przesycone historią, w większości wpisane na listę UNESCO, np. świątynia w Karnaku (Luxor), opisywane na łamach magazynów podróżniczych oraz rozbudzające wyobraźnię nie tylko archeologów – Dolina Królów (Luxor) z grobowcami faraonów, jak i mniej znane perełki pustynnego kraju – świątynia Sobka – boga krokodyla w Kom Ombo i ukryta w romantycznej scenerii świątynia bogini Izydy na wyspie File (Asuan).

6. Poznajemy miejsca związane z wybitnymi polskimi naukowcami – profesorem Michałowskim, który ratował przed zniszczeniem majestatyczną świątynię w Abu Simbel, czy polską misją archeologiczną od wielu lat prowadzącą prace w Luxorze w świątyni Hatszepsut – władczyni najdłużej rządzącej Egiptem będącej faraonem – kobietą.

7. Odwiedzamy miejsca związane z kulturą i sztuką – świątynię Boga sokoła – Horusa w Edfu, gdzie kręcono sceny do ekranizacji powieści „Faraon” B. Prusa. Podróżujemy śladami słynnej angielskiej pisarki Agathy Christie – hotel Winter Palace (Luxor) i hotel Old Cataract (Asuan).

8. Rejs zakończymy wizytą w Asuanie, mieście o południowym charakterze z pachnącymi przyprawami i pięknymi ogrodami, ale przede wszystkim z tamą asuańską, dzięki której produkowana jest energia elektryczna, a która również przyczyniła się do regulacji wody w Nilu.

9. Ukazujemy piękno afrykańskiej przyrody – złociste piaski pustyni, gaje palmowe, plantacje bananowców, pola uprawne trzciny cukrowej, z której wyciskany sok jest lokalnym sezonowym przysmakiem.

10. Istotnym elementem wyjazdu jest również poznanie współczesnego życia mieszkańców Egiptu. Wkraczamy do świata kultury i rozrywki. Odwiedzamy wioskę nubijską, przekraczając bramę do Czarnej Afryki i niezwykłego świata kolorowej architektury, gdzie rolę domowych zwierząt pełnią krokodyle. Delektujemy się smakiem sziszy oddając się ulubionej rozrywce egipskich mężczyzn. Nasycamy zmysły aromatami mocnej herbaty z hibiskusa i aromatycznych przypraw na targu w Asuanie.

11. Wycieczka trwa 7 dni.

12. Przeloty zorganizowane są z kilku miast w Polsce liniami charterowymi.

13. Podczas objazdu zakwaterowanie w hotelach 4*, możliwość tygodniowego przedłużenia pobytu w wybranym hotelu w Marsa Alam, znanym z unikatowych raf koralowych, gdzie można spotkać żółwie morskie i delfiny. Jest to raj dla miłośników świata podwodnego nieskażonego cywilizacją.

Zapraszamy do rezerwacji wycieczek objazdowych po Egipcie z Rainbow Tours:

https://www.traveligo.pl/wakacje/egipt,od-19.12.2019,do-31.12.2020,6-28-dni,samolotem,typ-oferty-objazdowe,touroperator-rainbow,osoby-2_0___

Polecamy


Bułgaria Wakacje Last Minute

Dodaj komentarz