Włochy – Sardynia – krótki przewodnik po wyspie

Sardynia i Szmaragdowe Wybrzeże – najlepsze propozycje na wakacje last minute!

Sardynia to idealna wyspa na wakacje. Otoczona turkusowym morzem, bogata we wspaniałe krajobrazy, pyszną kuchnię i atmosferę przesiąkniętą wyjątkowym, włoskim klimatem.

Na Sardynii słońce świeci przez 300 dni w roku, tak więc jest to kierunek turystyczny, chętnie wybierany nie tylko w miesiące letnie. Wybrzeża są wysokie i skaliste, a plaże (jest ich około 200) piaszczyste, rozsiane wzdłuż wybrzeża o długości 2.000 km. Najbardziej wyjątkową plażą regionu jest Spiaggia Rosa (Budelli), którą charakteryzuje różowy piasek. Z uwagi na jej ochronę przed zniszczeniem, jakie niesie ze sobą turystyka, na plażę nie można schodzić ani kąpać się u jej brzegu. Wypoczynkowi w promieniach słońca można natomiast oddać się bez ograniczeń na wyjątkowych plażach, takich jak La Pelosa, Spiagga del Principe czy Cala Brandinchini.
Najpiękniejsze włoskie wybrzeże to Costa Smeralda (Szmaragdowe Wybrzeże), pełne zatok, wysp i klifów.

Morze wokół Sardynii jest czyste. To nie lada gratka dla miłośników nurkowania oraz sportów wodnych. Turkusowe wody kryją wyjątkowy skarb – połacie korala czerwonego, które po wyłowieniu miejscowi jubilerzy wykorzystują do produkcji biżuterii.

Piękno sardyńskiej przyrody szczególnie można podziwiać w Parku Narodowym Gennargentu. To tutaj właśnie rośnie słynny, nigdy niewycinany las dębowy. Niedaleko znajduje się masyw Gennargentu z najwyższym szczytem wyspy, Punta La Marmora, krystalicznymi źródłami i wodospadami.

Stolicą wyspy jest położone na wzgórzu Cagliari. To urocze, portowe miasteczko, w którym panuje cudowny, włoski klimat. Warto zwiedzić tu amfiteatr rzymski, katedrę Św. Marii czy stare miasto ze słynnymi wieżami Pancrazio czy Słonia. Będąc w Cagilari trzeba również odwiedzić położone niedaleko, słynne nuragi, Su Nuraxi w Barumini (megalityczne budowle, mające około 4.000 lat).

Mówi się, że jednak najciekawszym miastem Sardynii jest Alghero, gdzie można poczuć silne wpływy katalońskie. Przepiękne gotyckie centrum zwane małą Barceloną (Barcelonetta), oferuje do zwiedzania kościół Św. Franciszka oraz katedrę Św. Marii Panny. W Alghero warto również zobaczyć ruiny Palmavera oraz nekropolię Anghelu Ruju. Niedaleko od miasta (około 22km) znajduje się słynna, przypadkowo odkryta 300 lat temu, Grota Neptuna. Wewnątrz jaskini, turystów zachwycają wspaniałe, fantazyjne formacje i nacieki skalne, klimatyczne kolory oraz urocze słone jezioro.

Sardynia, wakacje 2019 – https://www.traveligo.pl/wakacje/wlochy,sardynia,samolotem

Sardynia, wakacje last minute – https://www.traveligo.pl/last-minute/wlochy,sardynia

Sardynia, wakacje all inclusive – https://www.traveligo.pl/all-inclusive/wlochy,sardynia

Polecamy


Last Minute Turcja

Dodaj komentarz