Na wakacje do Tunezji

Tunezja, wakacje, wczasy. Najlepsze oferty last minute i all inclusive.

Tunezja kojarzy się z letnim wypoczynkiem, piękną pogodą oraz złocistymi plażami. I słusznie – kraj ten stanowi raj dla spragnionych słońca i pięknych krajobrazów. To również kraina o tysiącletniej kulturze, bogata w zabytki.

Jeśli ktoś podczas wakacji marzy o długich kąpielach słonecznych i wodnych, Tunezja będzie strzałem w dziesiątkę. Linia brzegowa tego kraju to ponad 1300 km, w większości zdominowana przez złocisty piasek. Spora część plaż hotelowych posiada rozkładane parasole i leżaki oraz dysponuje wypożyczalnią sprzętu wodnego. Najpiękniejsze miejsca do leżakowania znajdują się w pobliżu Tabaraki oraz w rejonie Hammamet.

Będąc w Tunezji, obowiązkowo zwiedzić należy Tunis – stolicę kraju, będącą jednocześnie kopalnią zabytków afrykańskich. Miejsce to jest wyjątkowym połączeniem nowoczesności z tradycją. Cechuje je spokój i przyjazny dla turystów klimat. Największą atrakcją Tunisu jest medyna, czyli stara część miasta, wpisana na listę UNESCO. Znajduje się tu wiele zabytków, między innymi Wielki Meczet, mauzoleum Mehreza, Pałac Dar al-Bej czy Brama Bab Bhar.
Sidi Bou Said to jedno z najbardziej malowniczych, najpiękniejszych miejsc w Tunezji, tak chętnie umieszczanych na pocztówkach tego kraju. Królują tu niewielkie domki z błękitnymi okiennicami i drzwiami, romantyczne ogrody oraz urokliwe i klimatyczne uliczki. To ulubione miejsce wypoczynku francuskich pisarzy, malarzy i filozofów XIX wieku.

Jednym z najsłynniejszych kurortów wypoczynkowych w Tunezji jest Sousse. Miasto odwiedza tysiące turystów każdego roku. Miejsce przyciąga nie tylko doskonałą infrastrukturą hotelową, gastronomiczną i rozrywkową, ale również wspaniałymi zabytkami. Bezwzględnie należy tu zwiedzić medynę wraz z imponującymi pomnikami, Wielkim Meczetem oraz słynnym ribatem.

Miłośnicy historii powinni wybrać się również do Amfiteatru w El Jem, który jest drugim co do wielkości obiektem tego typu na świecie. Powstał on około III wieku naszej ery i był w stanie pomieścić nawet 35.000 widzów. Mimo iż minęło wiele lat, budowla jest w bardzo dobrym stanie, zdecydowanie lepszym niż np. włoskie Koloseum.

Tunezyjska Kartagina posiada długą i burzliwą historię. Obecnie to spokojne miejsce, położone w pobliżu Tunisu. Koniecznie trzeba tu zobaczyć Wzgórze Byrsa (z jego szczytu rozciąga się wspaniały widok na miasto), oraz Termy Antoniusza (imponujący kompleks łaźni z czasów Imperium Rzymskiego).

Tunezja, wakacje 2019 – https://www.traveligo.pl/wakacje/tunezja,samolotem

Tunezja, wakacje last minute – https://www.traveligo.pl/last-minute/tunezja

Tunezja, wakacje all inclusive – https://www.traveligo.pl/all-inclusive/tunezja

Polecamy


Grecja Last Minute 2018

Dodaj komentarz