Wyspy Kanaryjskie – Gran Canaria

Wakacje last minute i all inclusive, Wyspy Kanaryjskie – Gran Canaria 2019

Od wyspy Gran Canaria pochodzi nazwa całego archipelagu, zwanego Wyspami Kanaryjskimi lub Archipelagiem Wiecznej Wiosny. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: region obfituje bowiem w piękne plaże, fascynujące krajobrazy wulkaniczne oraz zabytki i ciekawą architekturę.
W regionie panuje łagodny klimat podzwrotnikowy, średnia temperatura roczna wynosi około 22 st. Celsjusza. Sezon turystyczny trwa tu niemal cały rok, ponieważ na niebie codziennie widać słońce.

Stolicą wyspy jest Las Palmas de Gran Canaria, miasto będące jednocześnie największą metropolią Wysp Kanaryjskich. Na szczególną uwagę zasługuje jedna z najstarszych dzielnic miasta – La Vequeta. To właśnie w tym miejscu zwiedzimy muzeum Krzysztofa Kolumba czy Katedrę Santa Ana przy Plaza Mayor de Santa Ana. Stolica zachęca również do zwiedzenia Muzeum Kanaryjskiego, prezentującego kulturę Guanczów, zamieszkujących wyspę przed kolonizacją hiszpańską. W mieście znajduje się również jedna z najładniejszych plaż miejskich na świecie – Playa de Las Canteras. Ma ona ponad dwa kilometry długości, oferuje idealne warunki nie tylko do plażowania, ale również uprawiania sporów wodnych.

Kolejnym miastem, ciekawym do zwiedzenia, jest Puerto de Mogan, które architekturą przypomina nieco Wenecję. Wzdłuż głównej ulicy do portu leży kanał, przy którym znajdują się przepiękne bielone domki, bogato zdobione kwiatami. Panuje tu spokój, sprzyjający wypoczynkowi. Brak jest wysokich, komercyjnych hoteli czy głośnych dyskotek. W Puerto de Mogan znajduje się ładna plaża, gdzie nie ma wielu turystów.

Obowiązkowym punktem na mapie turystycznej Gran Canaria są wydmy, znajdujące się w Rezerwacie Wydm (Dunas de Maspalomas). Na obszarze powyżej 400 ha rozciągają się przepiękne wzniesienia, usypane ze złocistego, afrykańskiego piasku, naniesionego przez wiatr. Najwyższe wydmy osiągają nawet 20m wysokości. Roślinności jest tutaj niewiele – krajobraz przypomina skrawek Sahary.

Warto również odwiedzić park tematyczny Palmitos, gdzie można zobaczyć różne gatunki roślin i zwierząt. Warto zarezerwować sobie na tę wycieczkę minimum kilka godzin. Spotkania z egzotycznymi zwierzętami, pokazy delfinów, papug czy ptaków drapieżnych z pewnością zapadną w pamięć każdemu turyście.

Gran Canaria oferuje rozbudowaną sieć szlaków pieszych (około 2.000 km ścieżek i dróg), co jest sporą atrakcją dla osób, lubiących aktywny wypoczynek. Wycieczki dostarczają mnóstwo wrażeń, zwłaszcza jeśli się dotrze do któregoś z 30 punktów widokowych. Niektóre z tras, to tzw. drogi królewskie. Najpopularniejsze z nich prowadzą do monolitów Roque Nublo i Roque Bentayga oraz na Pico de Las Nieves.

Gran Canaria, wakacje 2019 – https://www.traveligo.pl/wakacje/hiszpania,gran-canaria,samolotem

Gran Canaria, wakacje last minte – https://www.traveligo.pl/last-minute/hiszpania,gran-canaria

Gran Canaria, wakacje all inclusive – https://www.traveligo.pl/all-inclusive/hiszpania,gran-canaria

Wyspy Kanaryjskie, last minute – https://www.traveligo.pl/last-minute/wyspy-kanaryjskie

Polecamy


Wakacje 2019 z Traveligo

Dodaj komentarz