Paros 2020 – nowy kierunek w ofercie Grecos Holiday

Grecos Holiday wprowadza do swojej oferty na Lato 2020 – nowy kierunek – przepiękną wyspę, położoną w archipelagu Cyklad na Morzu Egejskim, słynąca z tradycyjnej biało – niebieskiej zabudowy, urokliwych piaszczystych plaż i kameralnej atmosfery  – cudowną wyspę Paros.

https://www.traveligo.pl/wakacje/grecja,paros,od-15.04.2020,do-15.10.2020,6-28-dni,osoby-2_0___

Paros polecana jest osobom szukającym prywatności i niezapomnianych doznań wizualnych,. Dzięki doskonałym spotom wind i kitesurfingowych jest to także idealne miejsce dla amatorów sportów wodnych,.Rodziny z dziećmi docenią piaszczyste plaże z krystaliczną wodą.. Ze względu na doskonałe usytuowanie jest to również idealna baza wypadowa na sąsiednie wyspy: Mykonos, Naxos i Santorini, a także bezpośrednio z nią sąsiadujacą, niewielką Antiparos.

Atrakcje turystyczne:

Kościół Panagia Ekatontapiliai – zwany też Kościołem Stu Drzwi. Zlokalizowany w miejscowości Parikia i uznawany za najważniejszy istniejący bizantyjski zabytek w Grecji.

Dolina Motyli (Petaloudes) – naturalny rezerwat motyli, które zapełniają go w miesiącach letnich. To niezwykły fenomen, który w całej Grecji ma miejsce wyłącznie na Paros i Rodos.

Marathi – antyczne kamieniołomy nieopodal Marathi, w których dawniej wydobywano wyjątkowej jakości marmur.

Parikia – stolica i główny port wyspy. Miasto tętni życiem za dnia i w nocy, mimo to wśród licznych, krętych uliczek z łatwością można znaleźć ustronne miejsca. Położone jest wokół portu, a w jego najwyższym punkcie znajdują się pozostałości po wenecki, zamku.

Lefkes – najbardziej urokliwa wioska na Paros, zbudowana na wzniesieniu o wysokości 300 m npm.

Piso Livadi – piękny kurort z niewielkim uroczym portem. W pobliżu znajduje się długa, piaszczysta plaza Logaras.

Naoussa – miasteczko urzekające najbardziej malowniczymi widokami na wyspie. W starym porcie znajduje się zamek i port wenecki z XV wieku, a w okolicy zlokalizowane są piękne plaże.

Marpissa – malownicza wioska położona na wzgórzu Kefalos, z którego rozpościerają się cudowne widoki.

Plaża Pounta – piaszczysta plaża idealna do uprawiania sportów wodnych. Unoszące się nad błękitnymi wodami latawce kitesurferów tworzą fantastyczny widok. z Pounty regularnie odpływają promy na sąsiednia wyspę  – Antiparos.

Kolimbithres – jedna z najbardziej popularnych i nietypowych plaż na wyspie. Znana jest z krystalicznie czystej wody i finezyjnych formacji skalnych,

Antiparos – niewielka, urokliwa wysepka sąsiadująca z Paros od strony plaży Pounta.

Zapraszamy do rezerwacji Paros z biurem podróży Grecos Holiday:

https://www.traveligo.pl/wakacje/grecja,paros,od-15.04.2020,do-15.10.2020,6-28-dni,osoby-2_0___

Polecamy


Wakacje 2019 z Traveligo

Dodaj komentarz