Dubaj – miasto przyszłości!

Wakacje w Dubaju

Dubaj jest miastem znacznie wykraczającym poza dzisiejsze standardy – patrząc z boku można wziąć go za idealny scenariusz filmów science fiction! Producenci filmowi uwielbiają te okolice, dzięki czemu w ciągu ostatnich last kręcono tu sceny do takich do takich hitów kinowych jak Dzień Niepodległości: Odrodzenie czy Star Trek: W nieznane. Dubaj jednak nie zwalnia – cały czas inwestuje w nowatorskie innowacje, które uczynią go miastem z przyszłości nie tylko na ekranie kinowym.

Kiedy ogłoszono, że Dubaj będzie gospodarzem Expo 2020, emirat zaprezentował swoją wizję Smart City, której celem jest stworzenie najbardziej ekologicznego miasta ze wspaniale rozwiniętą komunikacją. Projekt ma w zamierzeniu maksymalnie zwiększyć komunikację i łączność pomiędzy urządzeniami, ludźmi i danymi, by rozwinąć inteligentną infrastrukturę w obrębie życia codziennego, funkcjonowania społeczeństwa, mobilności, środowiska i gospodarki. Dubaj zobowiązuje się zaoferować łatwość komunikacji, a co za tym idzie, strefy z bezpłatnym dostępem do sieci Wi-Fi, które zostały rozlokowane w kluczowych częściach miasta, jak centra handlowe, budynki rządowe, a nawet publiczne plaże.

Kluczem do szybkiego rozwoju jest planowanie. Ogłoszone w tym roku dubajskie inicjatywy zdążyły już posunąć się o krok do przodu. Według Jego Wysokości Szejka Mohammeda Bina Rashida Al Maktouma, wiceprezydenta i premiera ZEA i władcy Dubaju, do 2030 roku 25% dubajskich budowli zostanie wydrukowanych na drukarce 3D. Rozpoczęty miesiąc temu projekt Dubai Future Accelerators, skupi najlepszych światowych specjalistów w zakresie inżynierii, architektury, techniki do pomocy w rozwijaniu koncepcji miasta. Pierwsze z przedsięwzięć, Museum of the Future (Muzeum Przyszłości), zostanie udostępnione zwiedzającym w 2018 roku i pokaże najciekawsze osiągnięcia dubajskich specjalistów w dziedzinach takich jak zdrowie, nauka, edukacja, energia i technologia.

Nie da się nie zauważyć, że Emiraty mają w planach również potężny rozwój transportu. Jego Wysokość Szejk Mohammed twierdzi, że do 2030 roku 25% środków transportu w Dubaju nie będzie wymagać kierowcy, a mieszczący 10 osób autonomiczny samochód przeszedł już pierwsze jazdy testowe.

Plany unowocześnienia infrastruktury Dubaju wciąż się rozrastają, a także szybko nabierają kształtu. Ogromny zamysł przedłużenia Dubai Creek , kanału The Dubai Canal, który ma łączyć Business Bay przy Sheikh Zayed Road z Zatoką Perską, ma zostać ukończony najpóźniej w 2023 roku. W planach jest wybudowanie tam blisko 200 domów na wodzie, ustawionych na palach, przystani oraz pływających restauracji.

Póki co najbardziej wyróżniającymi się budynkami w Dubaju są Burdż Chalifa, najwyższa budowla świata, wieżowiec Cayan Tower (wśród lokalnej społeczności znany jako skręcony budynek) oraz przypominający żagiel Burdż al-Arab. Niedługo do tej futurystycznej panoramy miasta dołączy The Tower w Dubai Creek Harbour – charakterystyczny, szpiczasty wieżowiec, który przewyższyć Burdż Chalifa. W planach jest także budowa Dubai Steps, schodów wznoszących się ku chmurom na wysokość 100 metrów, oraz najwyższego na świecie diabelskiego młyna Ain Dubai, który zlokalizowany będzie na Bluewaters Island, projekcie JBR. Ponadto w Aladdin City w Dubai Creek pojawią się również trzy przyległe wieże o kształcie przypominającym wielkie lampy dżina.

Zapraszamy do miasta, gdzie przyszłość spotyka się z teraźniejszością. Zakochaj się w Dubaju już teraz! Wybierz ofertę wypoczynku dla siebie: https://www.traveligo.pl/wakacje/emiraty-arabskie,dubaj,od-22.08.2018,6-28-dni,touropertor-exim-tours,osoby-2_0___

Dubaj, wakacje, luksus

Polecamy


Bułgaria Wakacje Last Minute

Dodaj komentarz