Wakacje w Maroko – europejski klimat i brama do orientalnego świata Afryki

Maroko to miejsce gdzie historia miesza się na każdym kroku z nowoczesnym stylem życia. Luksusowe hotele, sklepy najsłynniejszych marek i ekskluzywne restauracje sąsiadują z zabudowaniami zabytkowych medin, meczetami i pałacami możnych. To kraj o niezwykłej, zawiłej historii, barwnych tradycjach i doskonałej kuchni. Zachwyca architekturą i urozmaiconymi krajobrazami – od masywnych gór, poprzez niekończące się pustynie, aż po głębokie doliny i wąwozy. Gdyby chcieć określić Maroko tylko czterema słowami, byłoby to zapach, smak, dźwięki i barwy. Wszystko to sprawia, że kraj ten bardzo niezwykle atrakcyjny dla turystów.

Podróż do Maroka warto zaplanować z większym wyprzedzeniem. Miesiące zimowe i wczesna wiosna to idealny moment, by wybierać spośród bogatej oferty wakacji first minute. Dzięki temu będziemy mieć duży wybór hoteli i naprawdę dobrą cenę, często też dodatkowe benefity w postaci dodatkowych pakietów ubezpieczeń czy gwarancji bezpłatnych zmian rezerwacji. To też dobra chwila na wybór atrakcyjnej oferty last minute – pomimo chłodniejszej pogody niż w szczycie sezonu można liczyć na idealne warunki na zwiedzanie i wycieczki objazdowe.

Najmodniejszym miastem na wakacje w Maroko jest Agadir, międzynarodowy kurort leżący w jednym z najpiękniejszych odcinków wybrzeża kraju. Znaleźć tu można hotele na każdą kieszeń, szeroki wybór rozrywek dla każdego, piękne plaże, centrum sportów wodnych, kluby, bary a także zapierające dech w piersiach widoki.

Podczas pobytu koniecznie trzeba zaplanować chociaż jeden dzień w bajkowym Marakeszu. Miejscowi mówią, że najlepszą miętową herbat można wypić właśnie tutaj, szczególnie tuż przy Djemaa el-Fna. W mieście znajduje się też jeden z najważniejszych obiektów w całej kulturze islamu, Meczet Koutoubia. Oprócz dziesiątków pięknych meczetów, oryginalnych domów i bogato zdobionych pałaców, Marakesz słynie też z bazarów, na których można kupić absolutnie wszystko. Całość otaczają masywne, XII – wieczne mury obronne. Co ciekawe, Marakesz słynie również z wielu imprez kulturalnych,takich jak na przykład Arts in Marrakech czy Sun Festival.

W Agadirze z kolei na przełomie lipca i sierpnia odbywa się Festiwal Titmar. To czterodniowe, wielowymiarowe wydarzenie, z prawdziwą bombą muzyczną – jazzem, hip-hopem, reggae i rockiem. W ramach festiwalu odbywają się bezpłatne koncerty, które z pewnością urozmaicą wakacje w Maroko.

Nie sposób też zapomnieć o skarbach lokalnej kuchni. Królują w niej aromatyczne przyprawy, słony, biały ser z krowiego mleka, hummus, pomidory czy oliwki. Tradycyjnym daniem jest tadżin – potrawa z kaszy kuskus, warzyw i mięsa, przygotowywana w charakterystycznym, glinianym naczyniu ze stożkowatą pokrywą, dzięki której wszystkie aromaty zostają w środku. Do niego podaje się zazwyczaj harissę – bardzo ostry sos przygotowywany z ostrej papryki i czosnku, przyprawiony obficie kminkiem i kolendrą. Marokańczycy chętnie też piją obficie słodzoną, mocną herbatę ze świeżą miętą.

Zapraszamy na niezapomniane wakacje w orientalnym Maroko: https://www.traveligo.pl/wakacje/maroko,od-29.08.2018,6-28-dni,touropertor-tui,osoby-2_0___

Polecamy


Hiszpania Last Minute

Dodaj komentarz