Do Pragi jesienią

Niedługo jesień – o tej porze roku Praga jest naprawdę wyjątkowo magiczna.

Dlatego, jeśli istnieje możliwość, warto zaplanować weekend w tym urokliwym mieście. Z kilku powodów jest to opłacalne: jest taniej, a widoki zapierają dech w piersiach – nie bez powodu w jesiennych miesiącach Praga ma swój przydomek – Złota. Dojazd można zaplanować samemu lub skorzystać z oferty dobrego biura podróży. Rezerwacji warto dokonać wcześniej – wówczas cena będzie korzystniejsza.
Praga jest oblegana o każdej porze roku, jednak turystyczny szczyt przypada na miesiące letnie. Jesienią można odczuć już mniejszy tłok na ulicach, w restauracjach i barach. Tym przyjemniejsze i bardziej komfortowe są więc długie spacery we wrześniowych lub październikowych promieniach słońca. Co warto oglądnąć w Pradze, w czasie gdy drzewa przybierają kolorowe szaty?

1.Stromovka (Zwierzyniec Królewski), czyli angielski park o powierzchni około 95ha. To jeden z ulubionych ogrodów mieszkańców Pragi i na pewno jest jednym z największych w tym mieście. Duża liczba alejek i ławek zapraszają do odpoczynku na łonie natury. W parku znajduje się jedno z najbardziej okazałych planetariów na świecie (Planetarium Prag) oraz letni pałacyk (Pałac Namiestnikowski). Jesienią panuje bajowy klimat: cisza, spokój, odcienie złota mieszają się z mgłą – to wszystko wprowadza w nostalgiczny nastrój.

2.Jelenia Fosa – to wąwóz w pobliżu Zamku Praskiego, będący doskonałym miejscem na jesienny spacer. Można do niego wejść np. od strony pałacyku Balweder. Znajduje się tu romantyczna ścieżka, wzdłuż której stoją piękne rzeźby.

3.Dzika Šárka, czyli rezerwat przyrody rozpościerający się nad potokiem Šárka. Zielony w lecie, w jesieni kolorowy i romantyczny park zaprasza na spacery czy wycieczki rowerowe. W środku tego ogromnego rezerwatu znajduje się też jezioro o nazwie Dzban.

Oprócz parków, warto wybrać się na słynny barokowy Most Karola oraz skorzystać z atrakcji, jakie niesie rejs statkiem lub łodzią. Praga mieni się wyjątkowo piękną paletą barw w promieniach wrześniowego i październikowego słońca – spacer po zabytkowym rynku czy słynnej Złotej Uliczce z pewnością będzie należał do wyjątkowych. Po takich atrakcjach można rozgrzać się w jednej z licznych piwiarni – złocisty trunek oraz kaczka z modrą kapustą i knedlikami to niemal obowiązkowe pozycje w menu każdego turysty.

Oferty wyjazdu do Pragi – https://www.traveligo.pl/wakacje/czechy,praga,od-05.09.2018,6-28-dni,osoby-2_0___

Oferty wycieczek objazdowych do Czech – https://www.traveligo.pl/wakacje/czechy,od-05.09.2018,6-28-dni,typ-oferty-objazdowe,osoby-2_0___

 

Polecamy


Wakacje 2019 z Traveligo

Dodaj komentarz