Egipt – Sharm el Sheikh i Marsa Alam

Sharm El Sheikh i Marsa Alam – dwa egipskie kurorty idealne na rodzinne wakacje!

Egipt można zwiedzać niemal przez cały rok. Zimą wprawdzie temperatury nie są oszałamiająco wysokie, ale dla kogoś kto nie lubi upałów to idealna pora (w miesiącach poza sezonem to często ponad 25st.C). Który kurort wybrać, bez względu na porę roku w jakiej planujemy urlop? Jedynymi z najbardziej popularnych regionów są Sharm el Sheikh i Marsa Alam.

Sharm el Sheikh oferuje piękne, szerokie plaże piaszczyste. Resort stanowi idealną bazę dla miłośników nurkowania: bogactwo flory i fauny oraz jedne z najpiękniejszych raf koralowych na świecie, przyciągają mnóstwo miłośników podwodnych atrakcji. Niesamowite pionowe ściany sięgające nawet kilkuset metrów w głąb morza, zachwycają tych bardziej doświadczonych płetwonurków. Sharm el Sheik to idealne miejsce również na naukę kitesurfingu, windsurfingu oraz latania na paralotni za motorówką. Region oferuje także bogate życie nocne: kasyna, dyskoteki i restauracje czynne do białego rana, rozciągają się wzdłuż głównego bulwaru spacerowego. Dla lubiących zwiedzać, Sharm el Sheikh jest idealną bazą wypadową do Kairu, gdzie trzeba zwiedzić piramidy w Gizie. W samym kurorcie warto zobaczyć Sharm Muzeum, gdzie można podziwiać repliki skarbów Egiptu: sarkofagi, mumie czy maskę pośmiertną Tutenchamona. Dla dzieci atrakcją będzie delfinarium oraz park tematyczny Świata Baśni 1000 i jednej nocy. Lokalne biura organizują również przejażdżki po pustyni dla całych rodzin.

Marsa Alam to również świetne miejsce na wypoczynek. Podobnie jak we wcześniej opisanym regionie, tak i tu występują fantastyczne warunki do plażowania i nurkowania dla początkujących (rafa zaczyna się tuż przy brzegu) jak i bardziej zaawansowanych. Rafy koralowe są tu wyjątkowo piękne, a plaże szerokie i piaszczysto-koralowe. Najbardziej popularne miejsca do nurkowania to Marsa Asslai, Abu Dabur Reef, Dolphin Mouse i rafa Elphistone.
Marsa Alam to świetna baza wypadowa m.in. do Doliny Nilu z Asuanem (ok. 370 km) do Luksoru (ok. 340 km). Turyści lubiący krótsze wycieczki, mogą odwiedzić w regionie najstarszą wioskę turystyczną El Quseir z zabytkową, przepiękną starówką oraz pozostałościami osmańskiego fortu z XVI wieku, gdzie znajduje się muzeum. Kto chciałby poznać atmosferę prawdziwej pustyni, może skorzystać z oferty wycieczek na pustynię, gdzie jeżdżąc quadami można podziwiać mieniące się kolorami kręte wąwozy.
W Marsa Amam panuje raczej spokojna atmosfera, dlatego region ten chętnie wybierany jest przez rodziny z dziećmi.

Najlepsze oferty wakacji w Sharm El Sheikh znajdziesz tutaj: https://www.traveligo.pl/last-minute/egipt,sharm-el-sheikh

Wakacje last minute w Marsa Alam: https://www.traveligo.pl/last-minute/egipt,marsa-alam


Bułgaria Wakacje Last Minute

Dodaj komentarz