Wyspy Kanaryjskie – Lanzarote

Wyspy Kanaryjskie – Lanzarote – idealne miejsce na wakacje.

Oglądając zdjęcia Lanzarote, jednej z Wysp Kanaryjskich, na myśl przychodzi nam skojarzenie z typowym krajobrazem księżycowym: wulkanami i zastygłą lawą. Tutaj taka sceneria jest główną atrakcją regionu oraz czynnikiem, który odróżnia go od innych miejsc turystycznych. To wymarzone miejsce dla osób, spragnionych niecodziennych widoków, zupełnie innych od tych, które oferują nam włoskie czy greckie wczasowiska. Zamiast zielonej roślinności, znajdziemy tu bezdrzewne przestrzenie.

Miejsce to ma ogromną zaletę: jest wolne od masowej turystyki i nadmuchanej komercji. Architektura niczym nie przypomina tej, charakterystycznej dla wielkich kurortów. Jest to zasługą urodzonego na wyspie, najbardziej utalentowanego kanaryjskiego architekta, Cesara Manrique, który miał ogromny wpływ na to, jak obecnie wygląda to miejsce. Na Lanzarote hotele mają najwyżej 4 kondygnacje (wyjątek stanowi kilkunastopiętrowy budynek w Arrecife). Domy liczą maksymalnie dwa piętra, w większości malowane są na biało; posiadają również kolorowe okiennice: zielone (w głębi wyspy) lub niebieskie (bliżej morza). Te kolory budynków wspaniale kontrastują z szarym tłem, jakie stanowi skamieniała lawa. Drogi zbudowane są w ten sposób, by miało się wrażenie, że jedzie się po wygładzonej lawie. Na wyspie panuje całkowity zakaz umieszczania tablic reklamowych. Naturalny krajobraz wyspy doceniło UNESCO, które zakwalifikowały Lanzarote jako Rezerwat Biosfery.

Wyspa jest idealnym miejscem dla osób, które nie lubią upałów, gdyż panuje tu raczej łagodny klimat. Jeśli chodzi o plaże, to na większości z nich leży czarny, żwirowy piasek. Jeśli ktoś kocha ten biały, miękki, to na południu wyspy również go znajdzie. Najsłynniejsze kurorty Lanzarote to Puerto del Carmen, Playa Blanca oraz Costa Teguise.

A co warto zwiedzić na wyspie? Z pewnością trzeba odwiedzić Park Narodowy Timanfaya i wziąć udział w eksperymencie, pokazującym, że zaledwie kilka metrów pod ziemią temperatura przekracza tu 400 °C.

W ramach poznawania wyspy można również zobaczyć Jameos del Aqua czyli złączone groty, które stanowią jedyną w swoim rodzaju salę koncertową.
Kto lubi naturę, powinien wybrać się do Ogrodu Kaktusów czy nad Jezioro Charco de los Clicos koło wioski El Golfo.

Wyspa nie jest duża, ale bardzo interesująca. Wulkaniczne krajobrazy jak z księżyca, klimatyczne bary z doskonałym jedzeniem i wyśmienitą kuchnią oraz bardzo dobra baza noclegowa sprawiają, że Lanzarote jest jednym z ciekawszych kierunków turystycznych

Zapraszamy do sprawdzenia naszych ofert na Lanzarote: https://www.traveligo.pl/wakacje/hiszpania,lanzarote,6-28-dni,samolotem

Najciekawsze oferty last minute na Lanzarote – https://www.traveligo.pl/last-minute/hiszpania,lanzarote

 

 


Hiszpania Last Minute

Dodaj komentarz