5 największych zalet wypoczynku w Maroko

W każdym sezonie turystycznym – zarówno letnim, jak i zimowym – jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych jest Maroko. To miejsce, gdzie wszystko się łączy: wpływy kultury europejskiej i arabskiej, masywne góry, bezkresna pustynia, morze i oazy, doliny i wąwozy, tętniące życiem, nowoczesne metropolie oraz tradycyjne miasteczka. Podróż do Maroka to wyprawa do prawdziwej krainy z baśni tysiąca i jednej nocy. Poniżej prezentujemy 5 głównych powodów, dla których koniecznie trzeba odwiedzić Maroko choć raz w życiu.

Po pierwsze – szerokie plaże i krystalicznie czyste wody Oceanu Atlantyckiego, które pozwalają na różnorakie spędzanie wolnego czasu. Zależy Wam na spokojnym wypoczynku i opalaniu? Idealnie zagospodarowane plaże Agadiru pozwalają na całodniowy relaks, zabawę z najmłodszymi i długie spacery. Spory wodne? Nie ma problemu, wybrzeże oferuje idealne warunki do wszystkich odmian surfingu ze względu na silne wiatry panujące przez większość roku. Można też spróbować swoich sił w żeglowaniu czy po prostu beztrosko pływać przy brzegu pod czujnym okiem ratowników. Przepiękne błękity Atlantyku stanowią też przepiękne tło do zdjęć ukazujących tradycyjną i nowoczesną naturę Maroka.

Po drugie monumentalne Góry Atlas i bezkresna Sahara – miejsca gdzie można się zresetować, poczuć bliskość natury, podziwiać i fotografować piękno przyrody. Góry pełne są rozmaitych szlaków pieszych i rowerowych, można też spróbować zdobyć ich najwyższy szczyt, Jebel Toubkal, który jest górą dość łatwą i można na nią wejść nawet bez specjalistycznego przygotowania. Na pustynię można wybrać się szlakiem dawnych karawan, by z grzbietu wielbłąda podziwiać jej surowe piękno. To także oszałamiające wschody i zachody słońca oraz niewielkie, zapomniane przez świat wioski w górach, gdzie ludzie żyją tak samo jak setki lat temu.

Po trzecie – pogoda. W Maroko zawsze jest ciepło, w środku lata temperatura w cieniu sięga 40 °C, w zimę nigdy nie spada poniżej 15 °C. W zimie można się spodziewać tylko nieco dokuczliwych wiatrów od oceanu, jednak jest to wymarzona pogoda na wycieczki objazdowe. Upał w Maroko jest bardziej znośny niż wysokie temperatury w Polsce. Jeśli wyznacznikiem udanych wakacji są ciepło i dobra pogoda to Maroko w tym przypadku jest kierunkiem idealnym.

Po czwarte serdeczni, ciepli mieszkańcy. Jeszcze wielu z nich prowadzi tradycyjny, berberyjski tryb życia, mieszkając w niewielkich wioskach na uboczu. Zachwycają swoją kulturą, kuchnią, stosunkiem do turystów i do siebie samych. W większych miastach, takich jak Marrakesz, idealnym miejscem do obserwacji życia miejscowych jest wielobarwny targ Dżemaa El-Fana, który po zmroku rozbrzmiewa tradycyjną muzyką i pachnie tradycyjnymi przysmakami.

Piątą zaletą Maroko jest ciekawa architektura – małe miasteczka, oazy, przydrożne kazby, a także wielkie metropolie jak Rabat zachwycają różnorodnością i stanowią piękne obiekty do fotografowania. W wielu miasteczkach widać wpływy francuskie mieszające się z kulturą europejską.

Maroko to kraj wielu niespodzianek i ciekawych kontrastów; tutaj arabska kultura spotyka się z nowoczesnymi, europejskimi wzorcami, a na ulicach można spróbować zarówno tradycyjnej, mocnej herbaty z miętą, jak i pójść do modnej restauracji. Maroko ma wszystkie cechy kraju marzeń każdego turysty: zachwycające wybrzeże Atlantyku, monumentalne góry Atlas, ciekawie zaprojektowane orientalne miasta, wioski, w których zatrzymał się czas, a także otwarte i gościnne nastawienie do gości z całego świata.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami wypoczynku w Maroko już teraz: https://www.traveligo.pl/wakacje/maroko,od-30.07.2018,6-28-dni,samolotem,touropertor-rainbow,osoby-2_0___Wakacje w Maroko


Wakacje 2019 z Traveligo

Dodaj komentarz