Agadir i Marrakesz – wypoczynek po obu stronach Atlasu

Położone na północnym skraju Afryki Maroko to wielobarwna, tętniąca życiem mozaika autentycznej, orientalnej kultury. Kraj oczarowuje rozmaitością krajobrazów – po ośnieżone szczyty gór Atlas, poprzez niekończące się połacie pustyni, zielone oazy, aż po baśniowe miasteczka i kurorty turystyczne. W Maroko pełne kontrastów są także miasta; są zarówno nowoczesne metropolie, które nigdy nie śpią, jak i małe osady na obrzeżach pustyni, gdzie mieszkańcy żyją tak samo jak setki lat temu. Nie sposób być zawiedzionym wakacjami w Maroko, bo ogromna różnorodność kraju i możliwych form wypoczynku pozwala na spędzanie czasu w różnoraki sposób. Można wygrzewać się na długich plażach Agadiru i korzystać z bogatej oferty restauracji, sklepów i klubów w mieście. Miłośnicy sportu spróbują swoich sił w surfingu. Liczne hotele znajdujące się na wybrzeżu kraju oferują wysoki standard wypoczynku, jak również luksusowe ośrodki spa. Maroko to także świetny wybór dla miłośników aktywnego zwiedzania: takie programy jak Cesarskie Miasta czy Magiczne Południe są realizowane od lat i mają grono wielbicieli, ale biura podróży prześcigają się w nowych propozycjach. Szczególnie polecamy wycieczkę Agadir i Marrakesz – po obu stronach Atlasu.

Pierwszy dzień wycieczki poświęcony jest na przelot z Polski do Maroko. Po lądowaniu w Agadirze następuje transfer do hotelu, a pozostałą część dnia można przeznaczyć na samodzielne zwiedzanie miasta, wypoczynek na plaży, zakupy w lokalnych sklepikach i inne.

Kolejnego dnia po śniadaniu uczestnicy udadzą się na wzgórze z ruinami szesnastowiecznej twierdzy – kazby; rozpościera się z niego przepiękny widok na panoramę całego Agadiru. Później następuje przejazd malowniczym szlakiem przez góry Atlas do Marrakeszu. To słynne czerwone miasto, uważane za największą atrakcję Maroko. W programie zwiedzania przewidziane jest między innymi odwiedzenie miejscowego suku (bazaru) z miejscowym rzemiosłem, meczetu Koutoubija z XII wieku, meczetu i medresy (szkoła koraniczna) Ali ben Jusufa oraz pałacu Bahia. Wieczorem zaplanowana jest wizayta na placu Dżamaa el Fna, wpisanego na listę Światowego dziedzictwa UNESCO. To tam koncentruje się życie w Marrakeszu – można oglądać efektowne pokazy połykaczy ognia, treserów małp, zaklinaczy węży, można skorzystać doskonałej lokalnej kuchni czy zrobić zakupy. Późnym popołudniem przejazd do wybranego hotelu w Marrakeszu.

Kolejne dwa dni można spędzić na odkrywaniu miasta na własną rękę. Warto zagłębić się w kręte uliczki tutejszej mediny, poznać życie mieszkańców, odwiedzić kramy rzemieślników i napić się przepysznej, miętowej herbaty w lokalnej knajpce. Czwartego dnia wieczorem uczestnicy wracają do Agadiru, do wybranego wcześniej hotelu.

Dzień od piątego do siódmego przeznaczone są na wypoczynek w Agadirze. Można też wtedy skorzystać z bogatej oferty wycieczek fakultatywnych – przejazdy quadami lub jeepami po pustyni, rejs statkiem i inne. Możliwości jest mnóstwo!

Sprawdź ceny i dostępne terminy: https://www.traveligo.pl/hotel/Maroko/Agadir-i-Marrakesz-po-obu-stronach-Atlasu-498853.html#od-2018-12-14,7-dni,All-Inclusive,wylot-z-WAW,osoby-2_0_0_0_0

Polecamy tę wycieczkę każdemu, kto chce poznać Maroko i jego największe atrakcje, a jednocześnie komfortowo wypocząć. Dla miłośników bardziej intensywnych wycieczek objazdowych polecamy nasze pozostałe oferty: https://www.traveligo.pl/wakacje/maroko,od-24.05.2018,6-28-dni,typ-oferty-objazdowe,touropertor-rainbow,osoby-2_0___

Polecamy


Bułgaria Wakacje Last Minute

Dodaj komentarz