Zwiedzanie Paryża nocą

Stolica Francji jest jedną z najpiękniejszych w Europie. Mnóstwo zabytków i cudowna atmosfera przyciągają trustów z całego świata. Zazwyczaj miasto zwiedzane jest w ciągu dnia, choć nocą wygląda równie, a może nawet jeszcze bardziej imponująco, niż w promieniach słonecznych. Paryż nie bez powodu nazywany jest „Miastem Świateł”. Gdy tylko zapadnie zmrok, ulice oraz mury wiekowych zabytków zostają przepięknie oświetlone. Oświetlenie zostaje wyłączane w zależności od miesiąca: od czerwca do połowy września o 1 w nocy, a od połowy września do połowy czerwca o godzinie 24:00 – w soboty i przeddzień świąt o 1 w nocy.

Co warto zobaczyć nocą Paryżu? Na pewno będą to:
1. Wieża Eiffla. Powstała w 1889 roku w rocznicę Wielkiej Rewolucji Francuskiej, stając się wówczas najwyższą budowlą świata. Składa się z aż 18.000 elementów i waży około 10.500 ton. Szczególnie efektownie wygląda w nocy, a to za sprawą 20.000 żarówek, które oświetlają budowlę. Wieczorem warto również wejść na wieżę, by podziwiać magiczną o tej porze panoramę miasta. Musicie to zobaczyć!

2. Łuk Triumfalny. Wybudowany w XIX wieku na polecenie Napoleona Bonaparte. Ta wysoka na 50 metrów budowla mieści się na wielkim Placu de Gaulle’i wygląda bardzo imponująco szczególnie nocą. Również w godzinach nocnych możliwe jest wejście do środka Łuku, by zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. W okresie bożonarodzeniowym drzewa wzdłuż Pól Elizejskich ozdobione są lampkami świątecznymi co daje dodatkowego uroku temu miejscu.

3. Luwr. To dawny pałac królewski w Paryżu, obecnie muzeum sztuki. Jedno z największych muzeów na świecie niestety nie jest otwarte w godzinach nocnych dla turystów. Jednakże spacerując o zmroku w Paryżu, warto tam podejść- plac i piramida w świetle żarówek wyglądają przepięknie, odbijając się tajemniczo w sadzawkach.

4. Katedra Notre Dame. Jeden z najczęściej odwiedzanych zabytków w Paryżu, niestety niedostępny dla zwiedzających miasto nocą. Po zachodzie słońca cudownie podświetloy, robi imponujące wrażenie.

5. Moulin Rouge. Tu nocne życie tętni tak bardzo, że czasami trudno przejść ulicą. Przepięknie oświetlone ulice z licznymi barami, sklepami oraz gadżetami erotycznymi przeciągają fanów nocnej rozrywki.
Zdecydowanie dobrym pomysłem jest wybranie się na nocny rejs statkiem po Sekwanie. Cudownie oświetlone miasto z perspektywy rzeki robi naprawdę ogromne wrażenie: rozświetlone zabytki na tle nocnego nieba – to jest to! Zwiedzać Paryż nocą można również autobusem turystycznym – są firmy które organizują takie wycieczki. Zwiedzanie miasta możemy sobie zaplanować również sami, poruszając się np. metrem.

Polecamy


Wakacje 2019 z Traveligo

Dodaj komentarz