Na narty do francuskiego Valmorel

Valmorel znajduje się w dolinie Tarentaise i wraz z pobliską stacją Saint Francois Longchamp w dolinie Maurienne tworzy wspólny rejon narciarski o nazwie Le Grand Domaine. Region oddalony jest od stolicy Polski o około 1800 km. Dojechać tam można samochodem, autokarem lub samolotem – najbliższe lotniska to to Chambéry-Savoie (100 km) Geneva (125 km) Grenoble–Isère (150 km) Lyon Saint-Exupéry (180 km).

Porównując ten ośrodek narciarski z innymi zlokalizowanymi w Alpach widzimy, iż Valmorel nie jest regionem zbyt wielkim, ale za to bardzo urokliwymi i wprost idealnym dla rodzin z dziećmi. Naturalny śnieg oraz mnóstwo armatek śnieżnych gwarantują doskonałe warunki do białego szusowania po stokach.

Trasy zjazdowe zaczynają się na wysokości od około 1400 do 2550 m – z górnej stacji wyciągu możemy podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę Alp. Nieco niżej (około 500 m w dół), zjeżdżając czerwoną trasą z przełęczy Madeleine, zobaczymy słynny Mont Blanc. Skoro mowa o stokach narciarskich , to warto zaznaczyć, że region Grand Domaine o powierzchni 3600 ha ma około 165 km tras, niezwykle zróżnicowanych i bardzo malowniczych. Samo Valmorel to stacja rodzinna, ale zdecydowanie można znaleźć trasy dla wymagających narciarzy.

Oprócz wielu świetnie przygotowanych tras zjazdowych dla narciarzy, miłośnicy snowboardu mają możliwość ćwiczyć tutaj swoje umiejętności w snowparku, torze do boardercrossu, halfpipie czy slope stylu.

Jeśli rodzice mają ochotę poszaleć na stokach, mogą pozostawić dzieci pod opieką wykwalifikowanego personelu. Dla dzieci do 3 lat zorganizowana jest tu wioska Saperlipopette (rodzaj parku zabaw), starsze pociechy uczą się jeździć na nartach z instruktorami.

Po całym dniu szusowania, z dzikich i cudownie ośnieżonych szczytów zjeżdża się na dół do miasteczka, otoczonego masywami górskimi „Massif de la Lauzière“ i „Cheval Noir“. Jest ono małe, wolne od ruchu drogowego, można je przemierzyć na piechotę w ciągu kilkunastu minut. Valmorel jest niezwykle urokliwe, uchodzi za jedną z ładniejszych miejscowości narciarskich we Francji, gdzie panuje niepowtarzalna atmosfera. Śródziemnomorska architektura, przytulne knajpy i tawerny, kręte uliczki oraz wykończone surowym kamieniem i drewnem rezydencje (mające w większości wypadków bezpośredni dostęp do nartostrady) sprawiają, że chce się tam odpoczywać!

Wszystkie oferty wyjazdu do Valmorel – https://www.traveligo.pl/wakacje/francja,alpy-francuskie,valmorel,od-07.11.2018,6-28-dni,typ-oferty-narty,osoby-2_0___

Pełna oferta wyjazdów narciarskich – https://www.traveligo.pl/narty

Polecamy


Bułgaria Wakacje Last Minute

Dodaj komentarz