Ferie 2019 w Tunezji

W zimie do Tunezji – pomysł szalony, ale wart zrealizowania. Zwłaszcza przez tych, którzy nie lubią zimna i stronią od białego szaleństwa na stokach. Również Ci, którzy po prostu marzą zmienić otoczenie, nie płacąc przy tym fortuny, powinni rozważyć taką opcję spędzania ferii zimowych.

Jeśli oczekujemy zimową porą tropikalnych upałów w Tunezji, lepiej od razu zrezygnować z pomysłu. Mogłoby się wdawać, że o tej porze roku jest tam bardzo ciepło. Nic bardziej mylnego! Wbrew obiegowej opinii, panuje tam klimat bardziej południowoeuropejski niż afrykański. Zimą temperatury potrafią spaść nawet do + 10 °C (zwłaszcza w górach – tu może nawet padać śnieg), choć i potrafią mile zaskoczyć: 20 °C brzmi już całkiem przyzwoicie, prawda?

Jeśli chodzi o ceny, Tunezja nie jest krajem drogim. Jeśli skorzystamy z oferty first minut, ferie w tym kraju mogą okazać się całkiem ekonomiczne. Wszystko oczywiście zależy od standardu, którego oczekujemy. Jeśli kupmy ekstremalnie tanią wycieczkę, nie narzekajmy potem, że jedzenie nie spełniało naszych wymagań.

Zwiedzenie Tunezji zimą należy do przyjemności. Upały nie męczą, tak jak letnią porą. Dlatego jeśli jesteśmy typem „zwiedzacza” a nie „leżakowicza”, warto wyruszyć z hotelu i bliżej poznać to afrykańskie państwo.
Tunezyjskim „must see” z pewnością są dwa piękne miasta: Sousse oraz stołeczny Tunis. Pierwsze z nich to urokliwe nadmorskie centrum turystyczne z medyną, wpisaną na listę UNESCO. Niedaleko stąd można zwiedzić również słynny Monastyr z twierdzą Ribat Harthema (kręcono tu między innymi film „W pustyni i w puszczy”). Tunis to z kolei zachwyca architekturą, wśród której królują domy o białych ścianach i niebieskich okiennicach. Tutaj koniecznie trzeba odwiedzić Kartaginę – zachwycające ruiny starożytnego miasta.
Na północy kraju znajduje się Thugga – jedno z ciekawszych stanowisk archeologicznych w Afryce. Można zobaczyć tu mauzoleum Atebana, kapitol oraz teatr rzymski, czynny do dziś – obecnie wystawiane tam są dramaty klasyczne podczas licznych letnich festiwali.
Będąc w Tunezji, warto zwiedzić również trzecie pod względem wielkości amfiteatr na świecie w Al-Dżamm.

Jeśli mamy ochotę na odrobinę szaleństwa, możemy skorzystać z wycieczki na pustynię, najlepiej jeśli podróż będzie się odbywała na wielbłądach. Najczęściej atrakcja obejmuje spacery po oazach i pośród berberyjskich domostw oraz nocleg na wydmach.

Oferty do Tunezji zimową porą – https://www.traveligo.pl/wakacje/tunezja,od-01.12.2018,do-31.03.2019,6-28-dni,samolotem,osoby-2_0___

 

Polecamy


Bułgaria Wakacje Last Minute

Dodaj komentarz