Zjawiskowe plaże, jaskinie i obszary UNESCO – odkryj południowe wybrzeże Republiki Dominikańskiej

Ten tropikalny, rajski kraj, otoczony przez wody Oceanu Atlantyckiego na północy i Morza Karaibskiego na południu, może poszczycić się niemal 1609 kilometrami wybrzeża, 402 kilometrami najpiękniejszych plaż na świecie, rozbudowanymi kurortami turystycznymi oraz szeroką gamą sportów i innych rozrywek do wyboru. W Republice Dominikańskiej można zwiedzić najstarsze zabytki Nowego Świata, zatańczyć do pulsujących melodii merengue czy spróbować doskonałej lokalnej kuchni.

Jeden z najchętniej wybieranych przez odwiedzających regionów, La Romana – Bayahibe jest słynny ze swoich plantacji trzciny cukrowej, pól golfowych, plaż oraz warunków do nurkowania. Można zrelaksować się na zjawiskowych plażach lub wybrać na zwiedzanie jaskiń Cueva de las Maravillas, słynnych z ponad 400 malunków wykonanych przez pierwotnych mieszkańców wyspy, Indian Taino.
Później warto podążyć wzdłuż rzeki Chavón River I zakończyć wycieczkę w wiosce Altos de Chavón – perfekcyjnej replice XVI-wiecznego śródziemnomorskiego miasteczka. Znajdujący się tu kościół św. Stanisława jest bardzo chętnie wybierany na śluby zakochanych par z całego świata. Budowa Altos de Chavón rozpoczęła się w roku 1976, a miasteczko zostało udostępnione zwiedzającym w roku 1982. Wtedy też w tutejszym amfiteatrze, mogącym pomieścić do 5000 osób, odbył się niezapomniany koncert Franka Sinatry. Do dziś mają tu miejsce występy światowej sławy gwiazd. Miasteczko pełne jest też restauracji, galerii sztuki, sklepów z lokalnymi wyrobami i cygarami.

Wschodni Park Narodowy
Na południowo-wschodnim wybrzeżu Republiki Dominikańskiej znajduje się Park Narodowy Del Este ze słynnymi wysepkami Saona i Catalina. Wycieczka zaczyna się od podróży łodzią motorową lub katamaranem w spektakularnej, tropikalnej scenerii. Większość wycieczek zaczyna się w porcie w mieście Bayahibe. Po drodze łodzie często zatrzymują się przy plaży Palmilla lub przy mieliznach Catalinita.

Kolonialna stolica
Położona nad brzegiem Morza Karaibskiego, stolica Republiki Dominikańskiej, Santo Domingo, została założona w 1496 roku przez Bartolomeo Kolumba, brata Krzysztofa Kolumba i odkrywcy wyspy Hispaniola. Dzielnica kolonialna miasta wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Można tu podziwiać pierwszą katedrę Nowego Świata Primada de Americas, pierwszy uniwersytet i szpital, a także wiele cennych muzeów.

Koniecznie należy odwiedzić pałac Alcázar de Colón, ruiny klasztoru św. Franciszka czy twierdzę Ozama. Innym słynnym zabytkiem jest mauzoleum Faro a Colón, zwane także latarnią Krzysztofa Kolumba, dzisiejsze edukacyjne i kulturalne centrum miasta. Swój przydomek zyskał dzięki efektownym iluminacjom. Budowa została zakończona w roku 1992, w 500 rocznicę odkrycia Ameryki. Nie można też ominąć święta Santo Domingo de Fiesta, gdzie wraz z tubylcami można zatańczyć merengue lub bachatę, spróbować doskonałej kuchni i dogłębnie zapoznać się z dominikańskim folklorem.

Na południowy wschód
Barahona i Pedernales położone daleko na południowym wschodzie Republiki Dominikańskiej zazwyczaj nie są odwiedzane przez turystów, ale każdy, kto zdecyduje się na taką wyprawę odkryje jej zalety. Tutaj znaleźć można najbardziej zróżnicowaną florę i faunę na wyspie, przepiękne plaże z doskonałymi warunkami do uprawiania surfingu, słodkowodne wodospady i naturalne baseny otoczone tropikalną roślinnością, a także plantacje kawy o najwyższej jakości. Nie dziwne, że ten region zwany jest Perłą Południa.

www.GoDominicanRepublic.pl

Źródło: : Ministry of Tourism of the Dominican Republic

 

Polecamy


Grecja Last Minute 2018

Dodaj komentarz