Lotnisko we Frankfurcie nad Menem

Zajmuje jedno z czołowych miejsc w rankingu największych światowych lotnisk. Można się stąd dostać w dowolne niemal miejsce na świecie, gdyż port obsługuje bardzo wiele linii lotniczych ze wszystkich stron globu. Planując lot z przesiadką we Frankfurcie, lepiej mieć zapas czasu, aby nie spóźnić się na samolot, gdyż dotarcie na kolejny lot może zabrać sporo minut: dystans pomiędzy odprawą do najdalej położonego wyjścia do samolotu wynosi bowiem aż 2 kilometry.

To olbrzymie, niemieckie lotnisko, będące jednym z najważniejszych węzłów lotniczych na świecie, znajduje się 12 km na południowy – zachód od centrum Frankfurtu w rejonie Badenii-Wirtembergii. Port składa się z dwóch terminali, połączonych bezpłatną dla podróżujących kolejką. Zła informacja dla palaczy: na terenie lotniska obowiązuje całkowity zakaz palenia.

Port lotniczy posiada doskonałą infrastrukturę, mającą uprzyjemnić oraz ułatwić pasażerom podróżowanie. Znajduje się tam wiele infokiosków, gdzie uzyskamy pełną informację turystyczną. Każdy pasażer podróżujący przez Frankfurt posiada kartę pokładową z kodem kreskowym, umożliwiającym odczytanie informacji o szczegółach lotu turysty. W porcie znajdują się liczne toalety, ponad 300 punktów WiFi, strefy wypoczynku oraz restauracje, gdzie ceny są dość wysokie. W terminalu 1 dodatkowo znajdziemy punkt medyczny oraz stanowisko pomocy osobom niepełnosprawnym. Na terenie portu usytuowanych jest również wiele sklepów, w tym wolnocłowych.

Na lotnisko można dojechać różnymi środkami transportu. Jeśli wybieramy się samochodem to warto wiedzieć że port posiada podziemne, oczywiście płatne parkingi i garaże. Dodatkowo znajdują się tu siedziby wypożyczalni samochodów.
Na lotnisku dostępny jest także dworzec kolejowy (pociągi kursują średnio co 15 min) jak również kolejka naziemna S-bahn (podróż trwa ok 11 min z centrum Frankfurtu). Jeśli wybierzemy autobus, musimy wiedzieć, że wiele z nich zawiezie nas bezpłatnie aż do 25 frankfurckich hoteli. Na lotnisko i z lotniska dojedziemy również taksówką.

Na frankfurckie lotnisko z Polski dolecimy z Poznania Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic i Gdańska. Jeśli szukamy taniego połączenia, warto skusić się na ofertę tanich linii lotniczych i zakupić bilet wcześniej – wtedy mamy szansę kupić go już za kilkadziesiąt złotych.

 

Traveligo.pl to największy wybór wakacji i ofert last minute

https://www.traveligo.pl/last-minute

Polecamy


Bułgaria Wakacje Last Minute

Dodaj komentarz