Zrób zakupy na najlepszych targowiskach Dubaju

Najlepiej zaopatrzone i najpiękniejsze arabskie targowiska świata można znaleźć właśnie w Dubaju. Tutejsze tradycje handlowe sięgają daleko w przeszłość emiratu. Można tu znaleźć wszystko – ręcznie tkane materiały, tradycyjne perfumy i kadzidła z agaru, złota biżuterię, pachnące przyprawy i świeże owoce. Pomimo tego, że Dubaj to nowoczesna metropolia, tradycyjne targowiska wciąż odgrywają ważną rolę w codziennym życiu i handlu mieszkańców. Spacer po jednym z tętniących życiem targów Dubaju to obowiązkowa atrakcja dla wszystkich odwiedzających.

Gold Souk – niebo miłośników biżuterii
Dubaj często zwany jest miastem złota, więc nie sposób ominąć tutejszy Targ Złota. Nawet jeśli nie zamierzasz nic kupować, zdecydowanie warto wybrać się na spacer po tutejszych sklepach i straganach. To największy na świecie targ ze złotem, miejsce pełne biżuterii wykonanej z 18- i 22-karatowego złota, gdzie można kupić wyroby jubilerskie i kamienie szlachetne z Dubaju, ale także z Indii i innych dalekich zakątków świata. Szerokie przejścia pełne są są handlarzy i rzemieślników specjalizujących się w wytwarzaniu biżuterii, od projektów na zamówienie po czarujące arabskie wzornictwo, o które koniecznie trzeba się targować. Rząd starannie reguluje jakość sprzedawanych towarów, co jest gwarancją autentyczności kupowanych produktów.

Spices Souk – raj dla miłośników kuchni
Będąc na Targu Złota, warto pokierować się węchem i skierować na pobliski Targ Przypraw, aby w mgnieniu oka zanurzyć się w zupełnie innym świecie. Cieszący się popularnością zarówno wśród tutejszych szefów kuchni, amatorów kulinariów, jak i dobrze poinformowanych turystów, pełny barwnych i wonnych worków przypraw, ziół, ryżu i owoców targ jest obowiązkową pozycją dla tych, którzy pragną poznać bardziej egzotyczne oblicze Dubaju. Na straganach można kupić między innymi najwyższej klasy szafran, suszone w słońcu daktyle czy lokalne mieszanki herbaty. Wszystkiego można skosztować przed zakupem, do czego zachęcają uśmiechnięci handlarze.

Perfume Souk – poznaj egzotyczny, arabski agar
Kilka kroków od Targu Złota i Targu Przypraw znajduje się Targ Perfum, tuż przy ulicy Sikkat Al Khali. Kupić tu można wszystko, co pięknie pachnie, od gotowych perfum po olejki eteryczne, kadzidła i tradycyjny agar. Olejki można kupić w dużych, ozdobnych flakonach, lub mniejsze, poręczniejsze, przeznaczone do codziennego użytku. Wielu sprzedawców chętnie opowie o swoich produktach oraz o historii i rodzajach arabskiego agaru. Można też kupić tu perfumy przygotowane specjalnie dla każdego odwiedzającego przez doświadczonych rzemieślników.

Textile Souk – stwórz własną kreację
Zaraz nad zatoką Dubai Creek znajduje się barwny Targ Tkanin. Ulubione targowisko wiodących miejskich krawców i początkujących projektantów mody Dubaju pełne jest najlepszej jakości tkanin, w tym jedwabiu, bawełny, egzotycznych materiałów z liści palmowych i olśniewających tkanin na sari. Tutejsze salony krawieckie praktycznie w kilka dni są w stanie zrealizować zamówienie na nową suknię, abaję (tradycyjny strój kobiecy), kandurę (tradycyjny strój męski) lub garnitur.

Targ Al Bahar – połączenie przeszłości z teraźniejszością
Tuż przy kładce pieszej rozpostartej nad malowniczym Jeziorem Burj, u stóp majestatycznego Burj Chalifa, znajduje się Targ Al Bahar, nowoczesna odmiana tradycyjnego arabskiego targowiska. Kupić tu można świeże i suszone daktyle, wonne kadzidła, biżuterię, abaje, mosiężne lampy i świeże arabskie wypieki z orzechami i polewą miodową. Dzięki panoramicznym oknom na piętrze można rozkoszować się jednym z najlepszych widoków na pokazy mieniących się światłami dubajskich fontann, kosztując jednocześnie lokalnych smakołyków.

Zaplanuj swoje wakacje w Dubaju

https://www.traveligo.pl/wakacje/emiraty-arabskie,dubaj,od-26.11.2018,6-28-dni,touropertor-exim-tours,osoby-2_0___

Polecamy


Last Minute Turcja

Dodaj komentarz