Złote Piaski – wakacje w letniej stolicy Bułgarii!

Złote Piaski to najpopularniejszy kurort Bułgarii. Zapraszamy po najlepsze oferty last minute!

Złote Piaski to najbardziej znany rejon turystyczny Bułgarii. Nazwa tego obszaru bierze się od koloru piasku na tamtejszych plażach – w blasku słońca mieni się on wszystkimi odcieniami złota. Kurort znajduje się niedaleko Warny, u wybrzeży zatoki w północnej części Morza Czarnego. Otoczony jest wzgórzami, porośniętymi zielonymi lasami.

Złote Paski charakteryzuje rozbudowana infrastruktura turystyczna. Znajdują się tu drogie i luksusowe hotele, ale również te o mniejszym standardzie, ale za to w bardzo przystępnych cenach. Wiele z nich ma bezpośredni dostęp do morza, co jest wielkim atutem. Bułgaria kusi bowiem pięknymi, szerokimi (nawet do 100m), czystymi plażami z łagodnym zejściem do morza i ciepłą (około 25 stopni Celsjusza) wodą. Ciekawostką jest fakt, że plaża w Złotych Piaskach uhonorowana została wyróżnieniem Błękitnej Flagi za doskonałą infrastrukturę oraz dbałość o środowisko naturalne.

Ale Złote Piaski to nie tylko plażowanie. Do atrakcji turystycznych tego rejonu należy min. Monastyr Aładża – jeden z najbardziej znanych eremickich klasztorów skalnych oraz Park Narodowy Złote Piaski, bogaty w rzadkie gatunki flory i fauny. Również sama Warna – główne miasto regionu- charakteryzuje bogata historia, o czym świadczą liczne zabytki: pozostałości po budowlach rzymskich czy fortyfikacje bizantyjskie. Zwiedzić tu można również zachwycające delfinarium oraz Katedralną Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy – symbol wdzięczności Bułgarów za wyzwolenie z okupacji tureckiej. Dla miłośników natury nie lada gratką będzie wizyta w Sweti Konstantin oraz Sweta Elena – ta mała urocza miejscowość to najbardziej zielone miejsce na całym wybrzeżu. Znajduje się tutaj Kamienny Las – formacja składająca się ze skał sprzed 50 milionów lat.
Region Złotych Piasków oferuje turystom wspaniałą kuchnię bułgarską oraz międzynarodową. Szczególnie warte spróbowania są potrawy z owoców morza. W licznych barach i restauracjach można zakosztować domowego wina. Wieczorami można powłóczyć się po licznych uliczkach, gdzie Bułgarzy oferują sprzedaż pamiątek. Złote Piaski to raj dla miłośników nocnego życia: dyskoteki i tańce pod gołym niebem oraz liczne kasyna to jedne z atrakcji dla turystów, szukających wrażeń późną porą.

Złote Piaski są terenem bezpiecznym, choć zawsze warto przed wyjazdem sprawdzić ostrzeżenia wydawane przez MSZ. Warto jednak zwrócić uwagę na drobnych złodziei, głównie kieszonkowców.

 

Wakacje w Złotych Piaskach – https://www.traveligo.pl/wakacje/bulgaria,zlote-piaski,6-28-dni,samolotem,osoby-2_0___

Wakacje w Bułgarii – https://www.traveligo.pl/wakacje/bulgaria,6-28-dni,samolotem,osoby-2_0___

Polecamy


Bułgaria Wakacje Last Minute

Dodaj komentarz