Madryt – jak pora roku najlepsza?

Znajdującą się na Półwyspie Iberyjskim stolicę Hiszpanii co roku odwiedza rzesza turystów. Przeważnie latem, gdyż w wakacyjne miesiące Hiszpania gwarantuje temperatury sięgające 40 ° C. Jeśli ktoś lubi upały – polecamy zwiedzanie miast i plażowanie właśnie w tym okresie. W lecie skwar w Madrycie często jest jednak nie do wytrzymania, więc spora część turystów wychodzi na ulice wczesnym rankiem, późnym popołudniem lub nawet wieczorem, kiedy temperatura spada do około 28 ° C. Dlatego odwiedzając stolicę Hiszpanii latem, trzeba założyć, iż zaistnieje potrzeba zrezygnowania z wielu atrakcji i wycieczek – zwiedzanie w południe jest na prawdę sporym wyzwaniem. W ciągu dnia, kiedy temperatury są niższe, można orzeźwić się w barach na świeżym powietrzu lub pozwiedzać muzea, np. El Prado czy Zamek Królewski.

A może pojechać do Madrytu zimą? Nie jest to zły pomysł, pod warunkiem że zabierzemy ze sobą ciepłą odzież. Miasto to charakteryzuje się klimatem kontynentalnym – pomiędzy latem a zimą występują spore różnice temperatur. W lutym mrozy w nocy wynoszą do -5 ° C, w pogodne, słoneczne dni temperatura wzrasta nawet do 15-16 ° C, często sypie śnieg. Wielu turystom takie temperatury zupełnie nie przeszkadzają, co więcej – nawet odpowiadają.

Jeśli nastawiamy się na dokładne zwiedzanie Madrytu, najlepszą porą będzie wiosna lub jesień, kiedy oglądanie zabytków i ciekawych turystycznie zakątków miasta odbywa się w przyjemnej temperaturze (przykładowo, w marcu temperatury sięgają do 20 ° C). Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że maj oraz początek czerwca bywają deszczowe, choć jest tam oczywiście dużo cieplej niż w analogicznym okresie w Polsce. Wrzesień i październik to wręcz idealne pory na zwiedzanie miasta. Jest ciepło, ale nie ma upałów i rzęsistych opadów deszczu. Dodatkowym plusem jest fakt, że w tym czasie ceny oraz tłumy na ulicach stają się bardziej znośne. Poza tym, jesienią (a dokładnie w październiku), rozpoczyna się słynny teatralny festiwal Festival de Otoño a Primavera, kiedy to zarówno większe jak i bardzie kameralne sceny przyciągają miłośników kultury. Okres ten oferuje również wyśmienitą hiszpańską kuchnię – lokalne targi pełne są regionalnych przysmaków.

Do Hiszpanii można dolecieć w 3 godziny, dlatego zdecydowanie polecamy rozważyć jesienny weekend w Madrycie.

Najlepsze Last Minute do Hiszpanii – https://www.traveligo.pl/last-minute/hiszpania

Wakacje w Madrycie – https://www.traveligo.pl/wakacje/hiszpania,madryt,2-28-dni,samolotem,osoby-2_0___

Największy wybór wczasów i wakacji Last Minute – https://www.traveligo.pl/last-minute

Polecamy


Grecja Last Minute 2018

Dodaj komentarz