Do Włoch na narty – San Martino di Castrozza

Włochy to raj dla narciarzy, gdyż panują tu świetne warunki na białe szaleństwo: naturalny śnieg oraz wspaniała, słoneczna pogoda. Jednym z centrów narciarskich, godnych polecenia, jest San Martino di Castrozza, wchodzący w skład megakompleksu narciarskiego Dolomit Superski. Sezon narciarski trwa tu od grudnia aż do kwietnia.

Ośrodek położony jest w rozległej dolinie, w otoczeniu niedostępnych szczytów Dolomitów. Posiada około 65 km malowniczych nartostrad o różnym stopniu trudności – usytuowane są one na stokach na wysokościach między 1400 m n.p.m. a 2357 m n.p.m. Trasy od rana są świetnie przygotowane na miłośników sportów zimowych.

To świetne miejsce zarówno dla wprawnych, wymagających narciarzy (trasy Direttissima, Kristiania i Tognola 1), jak i tych średniozaawansowanych (Scandola, Conca, Valboneta i Bellaria), a nawet zupełnie początkujących – dla nich do dyspozycji jest jedna z najlepszych szkół narciarskich we Włoszech. Jeśli chodzi o infrastrukturę, to przeważają wyciągi krzesełkowe (jest ich 19), choć można znaleźć również stoki z orczykami czy gondolą. Część wyciągów przeszła niedawno gruntowną modernizację, co czyni ten ośrodek narciarski miejscem nie tylko urokliwym, ale i nowoczesnym.

Dla miłośników deski snowboardowej dostępne są dwa niewielkie snowparki – raczej skierowane do początkujących i średniozaawansowanych miłośników deski. Na freeriderów czekają zarówno otwarte przestrzenie jak i trasy w lasach. Wymagają jednak one bardzo dobrych umiejętności i doświadczenia. Z tego typu atrakcji legalnie można korzystać jedynie pod okiem przewodnika – samodzielna jazda poza trasami grozi wysokim mandatem lub nawet (w przypadku uruchomienia lawiny) więzieniem.

Dla amatorów narciarstwa biegowego udostępnionych jest 30 km dobrze przygotowanych, regularnie ubijanych i równanych tras – najbardziej malowniczą jest nartostrada Lake Trail Calaita o długości 8 km.

Region na pewno spełni wymagania amatorów życia nocnego. Do dyspozycji gości pozostają liczne kluby i dyskoteki oraz obiekty sportowe: baseny, lodowiska czy centra fitenss.
Główną miejscowością ośrodka jest malownicza miejscowość San Martino di Castrozza. Oferuje ona nie tylko bogatą bazę miejsc noclegowych ale również lokali gastronomicznych. Z miasteczka do stoków narciarskich kursują bezpłatne skibusy.

Najlepsze wyjazdy narciarskie – https://www.traveligo.pl/narty

Wyjazdy narciarskie 2018/2019 we Włoszech – https://www.traveligo.pl/wakacje/wlochy,od-01.11.2018,do-31.03.2019,6-28-dni,typ-oferty-narty,osoby-2_0___

Najlepsze oferty LAST MINUTE – https://www.traveligo.pl/last-minute

Polecamy


Last Minute Turcja

Dodaj komentarz