Wyspy kanaryjskie – Fuerteventura

Wakacje last minute i all inclusive na Fuerteventurze – Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie

 

Słynne „Kanary” to przede wszystkim położona około 100 km od wybrzeży Afryki Fuerteventura – najbardziej dziewicza wśród wszystkich Wysp Kanaryjskich. Jest to najbardziej oblegany kierunek tego regionu z uwagi na piękne krajobrazy i wspaniałe plaże: zarówno te z drobnym złocistym piaskiem, jak i tym czarnym, wulkanicznym. Tutaj kamieniste plaże również nie należą do rzadkości. Wspaniała pogoda sprzyja plażowaniu i odpoczynkowi, również w aktywnej formie. Fuerteventura obfituje w liczne pola golfowe, daje możliwości windsurfingu, żeglarstwa i nurkowania.

Wyspa sprzyja także pieszym wędrówkom. Liczne szlaki, podczas których można podziwiać piękno przyrody mają jednak swoją wadę: tutaj nie ma lasów, które dają schronienie przez palącym słońcem. Najsłynniejszy szlak to Gran Recorrido (GR) o długości 153 km. Fuerteventura to również liczne trasy rowerowe, płaskie, często wzdłuż wybrzeża. Niemal w każdym kurorcie można wypożyczyć sprzęt rowerowy i wybrać się na atrakcyjną wycieczkę.

Będąc na wyspie, warto odwiedzić niewielką wioskę Ajuy i jej słynne jaskinie w zatoce Caleta Negra oraz czarne, pokryte wulkanicznym piaskiem plaże. Miejsce to jest prawdziwą gratką dla geologów, gdyż bez problemu można tu obejrzeć skały osadowe skorupy oceanicznej.

Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Parque Natural Dunas de Corralejo, gdzie śnieżnobiałe połacie piasku cudownie kontrastują z lazurową wodą oceanu. Tu wznosi się krater wulkanu Bayuyo, gdzie warto się udać, by podziwiać piękne widoki.

Najpiękniejszą jednak chyba wioską na całej wyspie jest Betancuria. Przepiękne białe domki na zboczach brązowego wzniesienia tworzą niepowtarzalny widok. Warto tutaj zobaczyć Kościół Świętej Marii z XVIII wieku czy Muzeum Sztuki Sakralnej. Można wybrać się również na pobliską wysepkę Los Lobos, która objęta jest całkowitą ochroną. Swoją nazwę wzięła ona od fok, które kiedyś ją zamieszkiwały. Dziś to raj dla opalających się turystów oraz miłośników trekkingu.

Dla chcących poznać kulturę i tradycję wyspy, dobrym pomysłem będzie odwiedzenie Muzeum Etnograficznego (Ecomuseo La Acogida) w miasteczku Tefia. Tutaj można się dowiedzieć, jak mieszkali i z czego żyli wyspiarze.

Dla dzieci na wyspie nie lada gratką będą dzikie zwierzęta w Oasis Park w LaLajita oraz oceanarium i stadnina koni w Taralajelo.

 

Wakacje na Fuerteventurze – https://www.traveligo.pl/last-minute/hiszpania,fuerteventura,6-12-dni

Wakacje Last Minute na Wyspy Kanaryjskie – https://www.traveligo.pl/last-minute/wyspy-kanaryjskie,6-12-dni

Polecamy


Grecja Last Minute 2018

Dodaj komentarz