Włochy – Wenecja zimą

Wenecji nie da się ani opowiedzieć, ani opisać ani z niczym porównać. Tam trzeba po prostu przyjechać i poczuć atmosferę magicznego, wolnego od samochodów i autobusów miejsca. Wyjątkowa architektura oraz nietypowe położenie miasta sprawiły, że zostało ono w całości wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W okresie letnim Wenecja dosłownie pęka w szwach. Tłumy turystów w ciasnych uliczkach skutecznie zniechęcają do zwiedzania. Dlatego warto rozważyć wyjazd do tego urokliwego miejsca o inne porze roku. Zimą? Dlaczego nie! W tym czasie Wenecja ma również niepowtarzalny klimat. Temperatury są tu znacznie wyższe niż w Polsce w analogicznym okresie czasu i rzadko spadają poniżej zera (średnie temperatury wahają się pomiędzy 9-12 stopni Celsjusza).

W zimowe miesiące jest tu o wiele spokojniej, wyjątek stanowi oczywiście okres karnawału, kiedy miejsce wypełnione jest turystami, choć i wtedy nie jest ich aż tyle co w lipcu czy sierpniu. Przed i po zakończeniu karnawału ulice pustoszeją  aż do końca marca. W tym czasie komfortowo można zwiedzać liczne muzea oraz robić zdjęcia w przepięknych, wolnych od gwaru i letniej stęchlizny ulicach. Mniejsze kolejki do Campanile, Bazyliki Św. Marka lub Pałacu Dożów sprawiają, że chce się wszystkie te atrakcje zobaczyć, a ich zwiedzanie nie jest męczące. Z Placu św. Marka rozpościera się przepiękny widok na lagunę wenecką i Canal Grande, szczególnie urokliwą zwłaszcza w zimie.

W sezonie zimowym (za wyjątkiem oczywiście okresu karnawału) w Wenecji obowiązują niższe ceny, zarówno w hotelach jak i restauracjach, gdzie można spróbować tradycyjnych sardynek w cebuli czy wypić kieliszek pomarańczowego Spritza. Łatwiej też negocjować ceny pamiątek, sprzedawanych w budkach przy placu Św. Marka czy moście Rialto. Najbardziej popularne pamiątki to oczywiście maski – trzeba sprawdzić jednak czy są one faktycznie produkowane w Wenecji czy sprowadzane z Chin.

A może warto rozważyć wyjazd do Wenecji na Walentynki? Trudno o bardziej romantyczne miejsce w Europie! Mgliste poranki, klimatyczne zaułki, nastrojowe oblepione śniegiem mostki, kanały i eleganckie gondole wprowadzają zakochanych w wyjątkowy nastrój. Cena całodniowego biletu na podróżowanie tramwajem wodnym wynosi około 20 euro – bilet taki upoważnia również do podróży na inne wyspy laguny weneckiej, w tym słynne, romantyczne Murano.

Wycieczki do Wenecji – https://www.traveligo.pl/wakacje/wlochy,wenecja

Najlepsze oferty wakacji we Włoszech – https://www.traveligo.pl/wakacje/wlochy

Największy wybór wakacji Last Minute – https://www.traveligo.pl/last-minute

Polecamy


Grecja Last Minute 2018

Dodaj komentarz