Włochy- Sycylia

Sycylia to idealny wybór na miejsce letniego wypoczynku. Wspaniała pogoda oraz liczne atrakcje sprawią, że pobyt tu będzie niezapomnianą przygodą. Ta największa wyspa Morza Śródziemnego leży na końcu tzw. „włoskiego buta”, czyli na samym południu państwa. Stanowi ona istną mieszankę kultur, gdyż przez lata zamieszkiwana była przez różne narody: swoje kolonie zakładali tu Grecy, Rzymianie, Arabowie czy Normanowie. Poszczególne obszary Sycylii różnią się więc między sobą obyczajami, zabudową architektoniczną czy kuchnią.

Wiele najciekawszych do zwiedzania miejsc na wyspie zlokalizowanych jest w niedalekiej odległości od morza. Dlatego podziwianie zabytków na Sycylii można swobodnie połączyć z błogim leżakowaniem i korzystaniem z morskich atrakcji.

Palermo, zwane stolicą Sycylii, stanowi centrum turystyczne rejonu. To tutaj zlokalizowane jest międzynarodowe lotnisko, a więc turyści w tym mieście najczęściej rozpoczynają swoja sycylijską przygodę. Miasto obfituje w liczne atrakcje. Można tu zobaczyć pozostałości rzymskich murów, pałac królewski Normanów, teatr miejski Politeana czy katedrę Santa Rosalia. Na wyspie warto zwiedzić również teatr w Taorminie, jeden z najpiękniej położonych teatrów antycznych na świecie. Ciekawym rejonem jest również miasto Katania z mnóstwem zabytków: greckim teatrem, Odeonem, Rzymskim Forum czy słynną Fontana dell’Elefante (fontanna ze słoniem zlokalizowana w centrum miasta na placu przed katedrą).

Najbardziej popularną jednak chyba atrakcją Sycylii jest Etna – największy czynny wulkan Europy. Owiany wieloma legendami, stanowi obowiązkowy punkt na mapie turystycznej wyspy. W okresie aktywności, organizowane są specjalne ekspedycje, które umożliwiają podziwianie procesu wyrzucania pyłów i law. Jednakże w okresie silnych erupcji, wulkan staje się często powodem zamknięcia przestrzeni powietrznej nad tą częścią Europy, dlatego ruch turystyczny w takim okresie może zostać niemal całkowicie sparaliżowany.

Najpopularniejszym środkiem transportu na wyspie jest kolej (uwaga – bilety trzeba skasować w kasowniku na dworcu). Jednak sieć autobusów jest również dobrze rozwinięta.
Sycylia słynie z wyśmienitej kuchni. Wyspa obfituje w niezliczoną ilość przytulnych knajpek i restauracji. Najczęściej są one otwierane o godzinie 11:00 do 13:00-14:00. Następnie można z nich korzystać od około godziny 19:00 aż do późnych godzin nocnych. Do niemal każdego rachunku doliczana jest opłaca za każde nakrycie (tzw. coperto), wynosząca od 1€ do 2€.

 

Wakacje na Sycylii – https://www.traveligo.pl/wakacje/wlochy,sycylia,6-28-dni,samolotem

Polecamy


Bułgaria Wakacje Last Minute

Dodaj komentarz