Wakacje na greckiej wyspie KOS!

25Wakacje na Greckiej wyspie KOS – idealne miejsca na wakacje first minute i last minute!

Polacy kochają greckie klimaty, dlatego ten właśnie kraj w wakacje jest oblegany przez rzesze naszych rodaków. Szczególnie często turyści na miejsce swojego wypoczynku wybierają niewielką wyspę Kos. Te urokliwy rejon kusi zabytkami, portami oraz wyjątkowymi krajobrazami.

Na wyspie Kos na turystów czekają przepiękne, szerokie piaszczyste plaże. Jednymi z najpiękniejszych są Paradise Beach oraz Camel Beach. Główne ośrodki turystyczne zlokalizowane są w Tigaki oraz w niewielkiej rybackiej miejscowości Marmari. Niesamowity klimat tworzą gaje oliwne oraz winnice. Kos jest nazywane „egejskim ogrodem” pływającym na morzu – a to za sprawą nieustannie kwitnących drzew oraz krzewów. Wody termalne w lecie? Dlaczego nie! Można na nie trafić w Embros Therma – odcinku wybrzeża z grotami skalnymi i gorącymi źródłami termalnymi.
Będąc tu na wakacjach warto odwiedzić największe miasto wyspy – miasto Kos. Jest ono skupiskiem różnych kultur, tradycji i obyczajów. Wielobarwność miasta widać również w zabudowie architektonicznej: starożytne ruiny sąsiadują bezpośrednio z ogromnymi włoskimi budowlami. Warto tutaj zwiedzić zabytki antyczne: akropol, stadion oraz świątynię Afrodyty. Jedną z ciekawszych atrakcji miasta jest „platan Hipokratesa” czyli drzewo, które kiedyś pilnowało wejścia do zamku joannitów, a które wg. legendy posadził znany antyczny lekarz urodzony na Kos – Hipokrates. Tuż obok znajduje się meczet Hassana Paszy. Spacerując uliczkami wyspy można natknąć się na urocze restauracje i tawerny z wyśmienitym jedzeniem.

Dla miłośników odkryć archeologicznych, na Kos czeka nie lada atrakcja: Asklepion – najważniejsze stanowisko archeologiczne na wyspie. To tu prawdopodobnie powstał pierwszy szpital na świecie, stworzony przez Hipokratesa. Do dziś zachowały się tutaj również pozostałości kilku świątyń.
Niedaleko lotniska znajduje się Andimachia – miejscowość ze słynnym greckim wiatrakiem, tak chętnie fotografowanym przez turystów.

Kos to miejsce szczególnie polecane rodzinom z dziećmi. To spokojne miejsce, gdzie można odpocząć od wielkiego zgiełku dużych greckich kurortów, a wypoczynek na plaży połączyć z niezbyt intensywnym zwiedzaniem. Z wyspy można zaplanować wycieczki na pobliskie greckie wyspy (np. Nisyros, Kalimnos, Pserimos) a nawet do Turcji – w tym ostatnim wypadku trzeba pamiętać o konieczności wykupienia wizy tureckiej.

 

Największy wybór wakacji na greckiej wyspie KOS – https://www.traveligo.pl/wakacje/grecja,kos,6-28-dni,samolotem,osoby-2_0___

Polecamy


Hiszpania Last Minute

Dodaj komentarz