Egipt – Hurghada, Sharm el Sheikh, Marsa Alam

Egipt to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków. Piękna pogoda i stosunkowo atrakcyjne ceny kuszą. Dziś przedstawiamy 3 regiony tego państwa, które warto odwiedzić. Zwłaszcza jeśli jest się pasjonatem nurkowania – to tu można napotkać jedne z najpiękniejszych raf koralowych.

Hurghada to kurort turystyczny, który przyciąga głównie amatorów kąpieli w najcieplejszym morzu świata – Morzu Czerwonym (w lecie jego temperatura sięga aż 30˚C). Miłośnicy nurkowania poczują się tu jak w raju, gdyż wody akwenu skrywają całe bogactwa przepięknych raf koralowych, uważanych za jedne z najokazalszych w świecie. Kto nie lubi wód naturalnych, skorzystać może z największego w Egipcie aquaparku Makadi Water World.
Oprócz atrakcji wodnych, Hurghada oferuje turystom niesamowitą przygodę w postaci pełnego wrażeń safari po pustyni. Wycieczkę taką można odbyć samochodami terenowymi lub quadami. Zwiedzanie wiosek Beduinów oraz zapierające dech w piersiach widoki pustynnego krajobrazu, na pewno zapadną w pamięć każdemu turyście.

Wakacje w Hurghadzie: https://www.traveligo.pl/last-minute/egipt,hurghada,6-12-dni,osoby-2_0___

 

Sharm el Sheikh to kolejny egipski kurort, godny polecenia. Podobnie jak Hurghada, oferuje bogactwo raf koralowych (około 250) oraz zwierząt wodnych, które można podziwiać podczas nurkowania. Do atrakcji tego rejonu należy również możliwość uczestniczenia w pustynnym safari oraz zwiedzanie pierwszego w Egipcie Parku Narodowego – Ras Mohammed Park. Będąc w Sharm el Sheikh warto zobaczyć Sharm Muzeum, gdzie można podziwiać repliki skarbów Egiptu: sarkofagi, mumie czy maskę pośmiertną Tutenchamona. Kto lubi morskie zwierzęta – chętnie odwiedzi delfinarium. Jedną z większych atrakcji tego regionu jest również park tematyczny Świata Baśni 1000 i jednej nocy oraz klasztor Świętej Katarzyny.

Wakacje w Sharm El Sheikhhttps://www.traveligo.pl/last-minute/egipt,sharm-el-sheikh,6-12-dni,osoby-2_0___

 

Marsa Alam – kiedyś niewielka wioska rybacka, dziś prężnie rozwijający się, stosunkowo nowy turystyczny rejon w Egipcie. Jego zaletą jest to, że można tu uniknąć masowej turystyki, tak bardzo odczuwalnej w ogromnych kurortach. Niezwykła magia świata podwodnego przyciąga rzesze turystów i wielbicieli nurkowania – szczególnie atrakcyjne są tu rejony Abu Dabur Reef, Dolphin Mouse, Marsa Asslai i rafa Elphistone. Szerokie i piaszczyste plaże oraz łagodne zejścia do morza zachęcają do odpoczynku rodziny z dziećmi.
Warte odwiedzenia są tutaj: najstarsza wioska turystyczna El Quseir z zabytkową, przepiękną starówką oraz pozostałości osmańskiego fortu z XVI wieku, gdzie znajduje się muzeum.

Wakacje w Marsa Alamhttps://www.traveligo.pl/last-minute/egipt,marsa-alam,6-12-dni,osoby-2_0___

Polecamy


Last Minute Turcja

Dodaj komentarz