Ischgl, zima 2018/19: supergwiazda Jason Derulo, rekordowa kolejka krzesełkowa i dwie restauracje na terenie ośrodka narciarskiego

W sezonie zimowym 2018/19 ośrodek narciarski w austriackim Ischgl wzbogaci się o kilka atrakcji. Dzięki nowoczesnej, wyprzęganej, 6-osobowej kolejce krzesełkowej Gampen E4 z osłonami, entuzjaści sportów zimowych mogą pokonać 924 metrów różnicy wysokości w drodze na Palinkopf. Całość odznacza się unikalnym wzornictwem, począwszy od bramek dostępu po tapicerkę wygodnych foteli, których oparcia zdobią wizerunki zwierząt z otaczających gór, takich jak kozice, świstaki czy orły przednie. Ponadto zgłodniałych sportowców z pewnością ucieszy nowa, stylowa restauracja samoobsługowa „Ischgl Slopefood” przy stacji dolnej kolejki Gampenbahn, serwująca dania podobne jak w lokalach fast-food. Dla tych,, którzy wolą jeść w bardziej przytulnej atmosferze, ośrodek zaprasza do rustykalnego schroniska narciarskiego Gampenalpe, około 400 metrów od dolnej stacji kolejki Gampenbahn. Zamówić tu można dania regionalnej kuchni tyrolskiej.

Dzięki budowie nowej kolejki Gampenbahn można cieszyć się spokojniejszą i bardziej komfortową jazdą na Palinkopf. Po 30 latach pracy stara kolejka krzesełkowa została rozebrana i zastąpiona przez 6-osobową kolejkę krzesełkową najnowszej generacji firmy Doppelmayr o wydajności 2800 osób na godzinę. Pokonuje aż 924 metry różnicy wysokości terenu – to największa różnica poziomów, jaką pokonuje jakakolwiek wyprzęgana, 6-osobowa kolejka krzesełkowa z osłonami na świecie. Kolejka górska Palinkopf została zaprojektowana na nowo, zaczynając od bramek, a na obiciu wygodnych siedzeń kończąc. Nowe fotele są również wyjątkowo szerokie (52 cm), mają ergonomiczny kształt, są podgrzewane oraz dysponują ulepszoną barierką zabezpieczającą. Ponadto, dzięki nowoczesnej konstrukcji kolejka pracuje bardzo cicho i generuje znacznie mniej wibracji.

Dolna kolejki Gampenbahn (1924 m n.p.m.) znajduje się w tzw. Fimba, w samym sercu Silvretta Arena. Stamtąd kolejka pokonując 21 podpór dojeżdża do stacji górnej kolejki Gampenbahn znajdującej się na wysokości 2848 m n.p.m. Stara kolejka po 30 latach pracy i około 13 milionach przejazdów w Ischgl, znalazła nowy dom w mieście Taraz w Kazachstanie.
Wyjątkowo dobrze prezentuje się też nowo powstała czerwona trasa 68 b, wiodąca od stacji górnej Mullerbahn M2 do Alp Trida o łącznej długości jednego kilometra. Wyposażona jest w system sztucznego naśnieżania i pokonuje 250 m różnicy wzniesienia terenu. W rezultacie ośrodek narciarski Silvretta Arena dysponuje już aż 239 kilometrami tras. Sezon zimowy potrwa dłużej niż zwykle, bowiem ostatnim dniem na nartach będzie 1 maja 2019.

Koncertowa zima w Ischgl będzie pełna ciekawych wydarzeń: sezon zimowy otwarty został 24 listopada 2018 roku przez amerykańskiego rapera i gwiazdę muzyki pop, Jason’a Derulo, w ramach koncertu „Top of the Mountain Opening Concert”. Johannes Oerding zadebiutuje zaś w Ischgl, w samym sercu ośrodka narciarskiego, na słynnej na scenie Idalp na wysokości 2320 m n.p.m., w ramach wielkanocnego koncertu „Top of the Mountain Easter Concert”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:00 w dniu 21 kwietnia 2019 r. Piosenkarz wykona swoje słynne utwory takie jak „Kreise”, „Alles brennt” i „Heimat”. Główny wykonawca koncertu na koniec sezonu „Top of the Mountain Closing Concert”, 30 kwietnia 2019, zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.

https://www.ischgl.com/de

Polecamy


Grecja Last Minute 2018

Dodaj komentarz