Wakacje na słonecznej Majorce!

Majorka to największa i zarazem najurokliwsza wyspa archipelagu Balearów na Morzu Śródziemnym. Od wielu lat cieszy się ogromną popularnością i jest jednym z chętniej wybieranych kierunków wakacyjnych. Krystalicznie czyste morze, romantyczne zatoczki, gościnność i otwartość mieszkańców Majorki a także wysoki standard hoteli i usług sprawiają, że z roku na rok Majorka przyciąga coraz większą liczbę turystów.

Klimat na Majorce jest łagodny i ciepły, temperatury w wysokim sezonie tylko nieznacznie przekraczają 30C co sprawia, że jest to idealne miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi jak i osób starszych.

Majorka jest bardzo kolorową wyspą, z jednej strony turkus morza, z drugiej zielone gaje oliwne, bujne plantacje  drzew cytrusowych i pomarańczy. O każdej porze roku Majorka mieni się kolorami i zachwyca odwiedzających ją turystów.

Majorka była ulubioną wyspą Fryderyka Chopina, niegdyś wypowiedział o niej słynne słowa: „Niebo jak turkus, morze jak lazur, góry jak szmaragd, powietrze jak w niebie. W dzień słońce, wszyscy letnio chodzą, i gorąco; w nocy gitary i śpiewy po całych godzinach…”

Stolicą wyspy jest Palma de Mallorca. To tętniące życiem miasto z ogromną ilością restauracji, barów i klimatyczną starówką. Będąc na Majorce koniecznie trzeba przespacerować się uliczkami Palmy- to miasto przyciąga jak magnes i zachwyca na każdym kroku.

Na północnym krańcu wyspy znajduje się najbardziej wysunięty półwysep Cap De Formentor. Prawie pionowe klify, opadające do morza i frywolnie skaczące kozy robią wrażenie na wszystkich turystach.

Na całej wyspie jest 41 plaż z potwierdzoną gwarancją jakości i mnóstwo z certyfikatem Błękitnej Flagi. Praktycznie w każdej części Majorki znajdziemy przepiękne plaże, jedne bardziej klimatyczne zatoki drugie długie, ciągnące się kilometrami plaże z drobnym piaskiem. Do najpopularniejszych plaż możemy zaliczyć Playa de Palma, Playa de Muro, Cala Egos, Cala Millor, Cala Agulla, plaże w okolicach Alcudii czy niczym egzotyczna plaża Es Trenc.

Po plażowaniu warto wypożyczyć samochód i objechać wyspę wzdłuż i wszerz. Do obowiązkowych punktów jakie trzeba zobaczyć będąc na wakacjach na Majorce należy wcześniej już wspomniana stolica wyspy czyli Palma de Mallorca. Valldemossa, gdzie zatrzymał się Chopin. Portowe miasto Port de Soller, słynące z najlepszych pomarańczy na wyspie. Sa Calobra, zatoka i ujście najdłuższego na Majorce wąwozu. Smocze jaskinie i jedno z największych podwodnych jezior świata czyli jezioro Martel.

W ofercie polskich biur podróży jest mnóstwo hoteli na Majorce. Od skromnych obiektów po ekskluzywne hotele działające na najwyższym światowym poziomie.  Każdy znajdzie tutaj obiekt dla siebie. Mnóstwo jest też ofert last minute, które kuszą i przyciągają ceną. Jeśli nie mamy sztywno ustalonego terminu to warto poczekać i ustrzelić prawdziwego lasta!

Największy wybór wakacji na Majorce – https://www.traveligo.pl/wakacje/hiszpania,majorka,6-28-dni,samolotem

Wakacje last minute na Majorce – https://www.traveligo.pl/last-minute/hiszpania,majorka

Wakacje all inclusive na Majorce – https://www.traveligo.pl/all-inclusive/hiszpania,majorka

 

 

Polecamy


Wakacje 2019 z Traveligo

Dodaj komentarz