Teneryfa – Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie – Teneryfa, wakacje 2019, last minute i all inclusive.

Teneryfa jest największą wyspą archipelagu Wysp Kanaryjskich (zwanych również Wyspami Szczęśliwymi) i oferuje szereg atrakcji turystom. Charakteryzuje ją niesamowity krajobraz wulkaniczny: skaliste wybrzeża, góry i malownicze doliny. Południowa część Teneryfy to cieplejszy i mniej wilgotny region z piaszczystymi plażami. To tu znajdują się wielkie kurorty turystyczne. Część północna wyspy jest bardziej deszczowa, za to bogata w bujną roślinność oraz kameralne, mniej zaludnione miejscowości. Centrum Teneryfy to krajobraz typowo górski – tutaj znajduje się najwyższe wzniesienie Hiszpanii – wygasły już, trzeci co do wielkości na świecie wulkan Teide (kolejką linową można wjechać na prawie jego sam ośnieżony szczyt), otoczony parkiem narodowym Parque Nacional de Las Cañadas del Teide.

Największym miastem na Teneryfie jest Santa Cruz de Tenerife, będące jednocześnie stolicą wyspy. Godne obejrzenia są tutaj: fortyfikacja Castillo de San Juan oraz ruiny Torre de San Andrés i Castillo de San Cristóbal. W dzielnicy San Andrés znajduje się atrakcyjna plaża Playa de Las Teresitas.

Warto również zwiedzić starówkę San Cristóbal de La Laguna (miasta należącego do aglomeracji Santa Cruz), która dzięki swojej renesansowej zabudowie została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wulkaniczna przeszłość wyspy przyczyniała się do powstania niezwykłych basenów w Garachico. W dawnych czasach był to główny port Teneryfy, całkowicie jednak zniszczony przez wydobywającą się z wulkanu lawę, która po zastygnięciu utworzyła malownicze baseny naturalne, przyciągające obecnie tłumy turystów. Miłośnikom przyrody polecić można również obejrzenie Tysiącletniego Smoczego Drzewa El Drago o niesamowitej budowie i kształcie. Tak naprawdę nikt dokładnie nie wie, ile lat ma smokowiec, ale według legendy wyrósł on z krwi zabitych smoków. Ten pomnik przyrody znajduje się w miejscowości Icod de los Vinos.

Atrakcją dla rodzin z dziećmi będzie wodne szaleństwo w Siam Park – największym parku wodnym na Teneryfie. Aquapark został podzielony na strefy: Relkas, Adrenalina i Rodzina, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Niezwykłe prywatne ZOO na północy wyspy w miejscowości Puerto de la Cruz, to również oferta na najmłodszych. Znajdują się tu tropikalne ptaki, pingwiny, delfinarium i gigantyczne akwarium.

Teneryfa, Wakacje 2019  – https://www.traveligo.pl/wakacje/hiszpania,teneryfa,samolotem

Teneryfa, wakacje last minute – https://www.traveligo.pl/last-minute/hiszpania,teneryfa

Teneryfa, wakacje all inclusive – https://www.traveligo.pl/all-inclusive/hiszpania,teneryfa

Polecamy


Hiszpania Last Minute

Dodaj komentarz