Grecja – Zakynthos

Grecja, Zakynthos, wakacje 2019

Grecka wyspa Zakynthos, zwana inaczej Zante, Zakintos lub Zakinthos, to często wybierany kierunek letniego wypoczynku, zarówno przez amatorów kąpieli słonecznych, jak i miłośników podziwiania natury. Kusi turkusową wodą, gajami oliwnymi, winnicami i wspaniałymi krajobrazami. Według legendy, Zakynthos miało należeć do Odyseusza.

To urokliwe miejsce, leżące na Morzu Jońskim, oferuje fantastyczne plaże, rozproszone po całej niemal wyspie. Na każdej z nich czekają na turystów inne atrakcje. Ci, którzy kochają sporty wodne, powinni odwiedzić Banan Beach lub St Nicholas Beach. Plaża Xigia oferuje podwodne źródła siarczkowe, otoczone urwiskami skalnymi. W Porto Limnionas można zrobić bajkowe zdjęcia, a na plaży Gerakas spotkać słynne żółwie Caretta caretta – tu znajduje się centrum edukacyjne oraz szpital tego wyjątkowego i ściśle chronionego gatunku. Żółwie stały się niemal symbolem wyspy, tak często wykorzystywanym przez biura turystyczne na całym świecie.
Według wielu, najpiękniejszą jednak plażą wyspy (a nawet świata) jest ta, położona w Zatoce Wraku Navagio, w północno-zachodnim krańcu wyspy. Najlepiej zobaczyć ją albo od strony morza (łodzią wypływającą z portu w Porto Vromi), albo z punktu widokowego na szczycie pobliskiej góry. Woda jest tu turkusowa (kolorem przypomina tę z maltańskiej Błękitnej Laguny) i otoczona białymi, niezwykle imponującymi skałami o wysokości nawet 300 metrów. Niedaleko lądu leży wrak statku, wyrzucony na brzeg w latach 80 XX wieku. Na miłośników natury czeka również słynny Przylądek Skinari, wraz z błękitnym jaskiniami (Blue Caves), położony niedaleko Zatoki Wraku. Do samych grot można dotrzeć taksówką wodną lub większą łodzią. Warto mieć ze sobą maskę do nurkowania, gdyż niektórzy przewoźnicy zezwalają na wykąpanie się w jaskini.

Półwysep Keri, to kolejne miejsce, godne polecenia. Jest to najdalej wysunięta na południe część wyspy. Można tutaj znaleźć cudowne gaje oliwne, przepiękne winnice i zachwycać się widokiem turkusowego Morza Jońskiego. Charakterystycznym punktem jest tu latarnia morska, usytuowana na stromym klifie. To świetny punkt widokowy na imponujące wybrzeże Zakynthos.

Miastem, który warto zwiedzić jest również Laganas, zwłaszcza jeśli jest się amatorem imprez do białego rana. Zakynthos Town (stolica wyspy) z kolei oferuje widoki przepięknych budynków w stylu weneckim i neoklasycznym. Z powodu poważnych trzęsień ziemi w XX wieku, zachowało się tutaj niewiele zabytków. Jednak nadal można zwiedzić liczne kościoły, Muzeum Sztuki Postbiznantyjskiej, Muzeum Solomos czy Zamek Wenecki. Obok miasta znajdują się słynne Ruiny Twierdzy Bohali.

Zakynthos – wakacje 2019 – https://www.traveligo.pl/wakacje/grecja,zakynthos,samolotem

Zakynthos – wakacje last minute – https://www.traveligo.pl/last-minute/grecja,zakynthos

Zakynthos – wakacje all inclusive – https://www.traveligo.pl/all-inclusive/grecja,zakynthos

Polecamy


Grecja Last Minute 2018

Dodaj komentarz