Wakacje w Hiszpanii – wczasy i wakacje last minute na Majorce

Majorka – wakacje last minute, all inclusive, wycieczki, wczasy 2019

Majorka to hiszpańska wyspa, należąca do Archipelagu Balearów na Morzu Śródziemnym. Wakacje tam spędzone z pewnością będą należały do niezapomnianych, gdyż cudowne krajobrazy zapierają dech w piersiach. O pięknie Majorki decydują między innymi imponujące góry Serra de Tramuntana, liczne gaje oliwne i migdałowe, winnice oraz malownicze, morskie laguny. W miasteczkach panuje romantyczna aura: ciasne uliczki z knajpkami, liczne tawerny i zabytki tworzą wyjątkowy klimat.

Wyspa oferuje wspaniale warunki do kąpieli słonecznych i wodnych. Urokliwe plaże, w większości wciśnięte w zatoczki pomiędzy wysokie skały, czynią Majorkę prawdziwą turystyczną perełką. Najciekawsze z nich to Cala Figuera, Cala Barques, Cala d’Or, Cala Sant Vicenc i Cala Pi de la Posada. Kto nie lubi wygrzewać się w słońcu na leżaku, może skorzystać z licznych form aktywnego wypoczynku. Majorka oferuje wyjątkowe warunki do nurkowania, snorkelingu, żeglowania, gry w golfa oraz jazdy konnej.

Palma de Mallorca to stolica wyspy, która zdecydowanie nie potrzebuje specjalnych rekomendacji. Każdy kto odwiedza to portowe miasto jest pod wrażeniem ilości zabytków i jego wyjątkowej aury. Koniecznie trzeba tu odwiedzić Pałac Almudaina z X wieku oraz gotycką katedrę La Seu. Prawdziwy klimat Palma de Mallorca można poczuć na Plaza Mayor.
Kolejną miejscowością, którą powinien odwiedzić każdy Polak, to Valldemossa – to tu w klasztorze Kartuzów schronił się Fryderyk Chopin wraz z pisarką George Sand. Dziś w muzeum można zobaczyć rękopisy i listy należące do słynnego kompozytora. Tutaj odbywają się również wystawy i koncerty Chopinowskie.

Miłośnikom przyrody warto polecić Półwysep Formentor, uznawany za najpiękniejszy zakątek Majorki. Widoki stromych, potężnych klifów wchodzących w głąb morza w otoczeniu gór Serra de Tramuntana przyciągają latem setki autokarów, wypełnionych turystami.
Przepiękne są również Jaskinie Hams, położone we wschodniej części wyspy. Znajdują się tu trzy urokliwe jeziora (największe to Mar de Venecia). Podczas zwiedzania turystom towarzyszą efekty świetlne oraz muzyka Mozarta. Wyświetlany jest również 30 – minutowy pokaz multimedialny na temat Juliusza Verne.

W wolnym czasie, osoby szukające rozrywki, mogą zwiedzić Safari-Zoo. Przejażdżka pomiędzy małpami, nosorożcami, gazelami i innymi dzikimi zwierzętami z pewnością należy do atrakcji wyspy.
Szalone spływy wodne i liczne zjeżdżalnie znajdują się w Western Water Park, Aquacity oraz Aqualand – parkach wodnych Majorki.

Wakacje last minute Majorka – https://www.traveligo.pl/last-minute/hiszpania,majorka

Wczasy all inclusive Majorka – https://www.traveligo.pl/all-inclusive/hiszpania,majorka

Wszystkie oferty na wakacje 2019 Majorka – https://www.traveligo.pl/wakacje/hiszpania,majorka,samolotem

Polecamy


Last Minute Turcja

Dodaj komentarz