Sylwester 2018/2019

Sylwester 2018/2019 w Budapeszcie

Krótki wypad do Budapesztu na sylwestrowe szaleństwo, połączone ze zwiedzeniem węgierskiej stolicy, to oryginalny pomysł na ostanie dni 2018 roku. Budapeszt to bowiem jedno z najpiękniejszych miast Europy, nie bez powodu zwany „Paryżem Wschodu”. Najlepiej zaplanować kilkudniową wycieczkę, podczas której będziemy mieć możliwość podziwiania malowniczego miasta i cieszenia się z bogactw jego zabytków.

Zwiedzenie można rozpocząć od Mostu Łańcuchowego Szechenyego, Placu Defilad oraz wpisanego na listę UNESCO Wzgórza Zamkowego. Jego główną atrakcją jest Zamek Królewski (Budavári Palota), zwany także Zamkiem Buda. Niestety podczas wojny zamek został bardzo zniszczony, nie zachowały się w nim żadne apartamenty królewskie. Jednak zwiedzić tu można Muzeum Historii Budapesztu oraz Węgierską Galerię Narodową.

Kolejnym miejscem, które trzeba zobaczyć w Budapeszcie jest Aleja Andrassyego – jedna z najbardziej urokliwych ulic Europy, która również znajduje się na liście UNESCO. Koniecznie trzeba tu zobaczyć Plac Bohaterów oraz Bazylikę św. Stefana – największą świątynię Budapesztu. Warto również odwiedzić Muzeum Terroru, opowiadające historię okupacji rosyjskiej po II Wojnie Światowej.

Jedną z najciekawszych budowli Budapesztu jest węgierski Parlament (Országház) – największy budynek w tym kraju i najwyższy w jego stolicy. Jest on wizytówką Węgier, pojawiąjącą się najczęściej na pocztówkach tego miasta.

Miasto nad Dunajem słynie również z łaźni i term. Wykorzystywane one były już w czasach rzymskich – dziś stanowią atrakcję turystyczną dla odwiedzających miasto: turyści korzystają z łaźni na wzgórzu Gellérta, z uwagi na ich bogatą historię oraz wyjątkową zabudowę.

Dla chcących podziwiać Budapeszt od strony rzeki, ciekawą może być oferta wieczornego rejsu statkiem po Dunaju. Każdy kto tam był stwierdzi, że oświetlone nocą miasto robi kolosalne wrażenie. Podczas wycieczki jest możliwość posłuchania nagrania audio o Budapeszcie, lub skorzystania z usług wykwalifikowanego przewodnika, mówiącego nawet po polsku.

W ostatni dzień roku warto pomyśleć o dobrej zabawie. Impreza Sylwestrowa w stolicy Węgier to bardzo dobry pomysł. W tę wyjątkową noc, w centrum Budapesztu odbywa się mnóstwo koncertów i dyskotek. Możemy także skorzystać z oferty biura podróży i zarezerwować hotel, oferujący w noc sylwestrową zabawę do białego rana. Tańce, pikantne potrawy, gulasz, salami, wyśmienite wina, szampan o północy w jednym z najpiękniejszych miejsc Europy? Dajcie się skusić!

Szampańskie oferty sylwestra w Budapeszcie – https://www.traveligo.pl/wakacje/wegry,budapeszt,od-28.12.2018,do-03.01.2019,3-28-dni,osoby-2_0___

Polecamy


Grecja Last Minute 2018

Dodaj komentarz