Madera – jak dolecieć?

Madera leży u wybrzeży Afryki na Oceanie Atlantyckim. To blisko 4000 km od Polski. Dotarcie tam jest nieco trudniejsze, niż na leżące nieopodal Wyspy Kanaryjskie. Dlaczego? Otóż jest to zdecydowanie mniej popularny kierunek turystyczny, niż wspomniane wcześniej „Kanary”. Na Maderę można dostać się na kilka sposobów: poprzez lot czarterowy, tanimi liniami lotniczymi lub kupując bilet u tradycyjnego przewoźnika. Wybór powinien zależeć od naszego budżetu oraz wymagań odnośnie wygody podróżowania.

Najprostszym sposobem na podróż w to egzotyczne miejsce jest lot czarterowy. Najłatwiej zakupić go w biurze podróży, które wynajmuje samolot dla swoich klientów, by zawieźć ich bezpiecznie na miejsce wykupionej wycieczki. Od jakiegoś czasu bilety na lot czarterowy można nabyć również oddzielnie, bez konieczności wykupywania pełnej wycieczki z noclegami czy wyżywieniem. Często trzeba przeanalizować, czy nie korzystniej jednak kupić całą wycieczkę w biurze podróży, niż organizować wczasy na własną rękę – ta pierwsza opcja, zwłaszcza w ofertach first- oraz last minute, może okazać się naprawdę ekonomicznie opłacalna.
Z pewnością bilet na lot czarterowy ma tę zaletę, że jest to lot bez przesiadek, a bagaż (ten rejestrowany to do 20 kg na osobę) wliczony jest w cenę. Zagwarantowany jest także dojazd z lotniska do hotelu ( w przypadku zakupu pełnej wycieczki). Natomiast minusem jest fakt, że musimy dopasować się do terminów lotów (które są np. tylko raz w tygodniu, np. w poniedziałki czy wtorki) oraz brak cateringu na pokładzie samolotu. Koszt? Różnie. Ceny wahają się od 800 do 1500 zł/osobę.

Jeśli chodzi o tanie linie lotnicze, to mamy tu pewien problem. Otóż ani Wizz Air ani Rayanair nie organizują tam lotów. Na Maderę można dostać się np. liniami EasyJet , ale nie z Polski , tylko z Portugalii. Ta sama zasada dotyczy tradycyjnych przewoźników: na Maderę dolecimy z przesiadką w Lizbonie liniami TAP Portugal. Tutaj trzeba pamiętać, że przy locie łączonym, biorąc dodatkową sztukę bagażu, dodatkową opłatę poniesiemy w przypadku każdego pojedynczego lotu.
Bez względu jaki sposób podróży wybierzemy, lądowanie na Maderze z pewnością dostarcza mocnych wrażeń. Pas startowy tamtejszego lotniska jest ciekawie położony: zbudowany jest on na betonowych słupach biegnących wzdłuż oceanu.

Największy wybór ofert na Maderę – https://www.traveligo.pl/last-minute/portugalia,madera,6-12-dni,osoby-2_0___

Polecamy


Grecja Last Minute 2018

Dodaj komentarz