Najnowsze atrakcje Dubaju – sprawdź 4 miejsca, w których musisz być!

Jeśli myśleliście, że o Zjednoczonych Emiratach Arabskich wiecie już wszystko, grubo się mylicie. Te nieustannie zaskakują i robią co mogą, aby niczym magnes przyciągnąć jak największą liczbę turystów. Trzeba przyznać, że skutecznie, bo nowe atrakcje, które powstały w tym roku, są naprawdę godne zobaczenia.

Dubaj, niegdyś niepozorna wioska rybacka zapomniana przez większość świata, dziś miasto, które można określić mianem “naj”. Tu wszystko jest największe, najwyższe, najdroższe i naprawdę najwspanialsze. Dubaj zaskakuje niemal każdego sceptyka, który myślał, że widział już wszystko. Po tym, co w ostatnich latach w nim powstało można było pomyśleć, że więcej zrobić już nie można. A jednak, można. I to wiele. Sprawdźcie, jakie nowości przyniósł turystom rok 2018.

Najnowsze atrakcje Dubaju: Warner Bros World

Jeśli myślicie, że w parku rozrywki nic Was nie zaskoczy, to grubo się mylicie. Ten gigant wart miliard dolarów udowodni nawet największemu sceptykowi, że znów może poczuć się tak, jakby miał 5 lat wkraczając do bajkowego świata braci Warner. Do wyboru macie ich sześć bajkowych światów, w tym Gotham City. Spotkacie się z Tomem i Jerrym, a może zjecie marchewkę z Królikiem Bugsem?

Najnowsze atrakcje Dubaju: Dubai Frame

Obok budynku Dubai Frame nie można przejść obojętnie. Liczący sobie 150 metrów budowla została oddana do użytku w styczniu i do tej pory nie ma sobie równej na całym świecie. Wieżowiec wygląda imponująco zarówno z bliska, jak i z daleka. Będąc jednak w Dubaju, grzechem byłoby nie zobaczyć imponujących widoków rozpościerających się z przeszklonej platformy łącznika Dubai Frame. Kolejnym przystankiem może być znajdujące się na parterze Muzeum, w którym pokazano historię przemian Dubaju. Niegdyś wioska rybacka, dziś turystyczne imperium. Takie połączenie oglądanie panoramy imponującego miasta wraz z jego historią przysporzy wiele wrażeń. Sprawia, że możemy zobaczyć Dubaj z różnych perspektyw.

Najnowsze atrakcje Dubaju: Mohammed Bin Rashid Library

Budynek kształtem przypomina otwartą książkę, więc już przed wejściem zaskakuje i przyciąga uwagę. Nie zmylcie się jednak, nie jest to typowa biblioteka, w której znajdziecie różnorodne zbiory książek rzędem poukładanych na półkach. To biblioteka przyszłości i jak na taką przystało, książki występują w postaci cyfrowej.

Najnowsze atrakcje Dubaju: Dubai Safari Park

To miejsce dla amatorów głodnych nowych wrażeń, przygód, a przy okazji posiadaczy sporej ilości wolnego czasu. Ten trzeba mieć, żeby zwiedzić całe 119 hektarów na którym żyje ponad 2500 tysiąca gatunków zwierząt z całego świata. Stworzeniu parku przyświecały różne cele, nie tylko turystyczne. Chodziło także o to, aby ukazać aspekt ochrony nad zwierzakami. Zoo stanowi więc duet rozrywki i edukacji.

Najciekawsze oferty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich znajdziesz tutaj – https://www.traveligo.pl/wakacje/emiraty-arabskie,od-03.10.2018,6-28-dni,touropertor-exim-tours,osoby-2_0___

 

Polecamy


Last Minute Turcja

Dodaj komentarz