Rafting na rzece Soca w Słowenii

Słowenia jest jednym z najpiękniejszych krajów Europy. Niestety pozostaje ona dla Polaków nadal mało znanym krajem, stanowiącym często punkt tranzytowy w drodze do Chorwacji. A szkoda. Słowenia to bowiem przeuroczy kraj, również dla amatorów sportów wodnych. Dla miłośników raftingu (spływ pontonem) polecamy szmaragdową rzekę Soca. Nie pożałujecie!

Płynąca przez Park Narodowy Triglav Soca, to ulubiona przez miłośników sportów White-Water, 140 kilometrowa rzeka w Słowenii. I nie bez powodu – to prawdziwy skarb wśród europejskich rzek górskich: turkusowy kolor wody oraz otoczenie Alp sprawiają, że każdy kto odwiedza to miejsce, zakochuje się w nim i chce tam jak najszybciej wrócić.

Aby skorzystać z atrakcji jaki niesie za sobą rafting, nie jest potrzebne żadne specjalne doświadczenie ani wiedza – nad turystami czuwa wykwalifikowany personel, który dostarcza niezbędne wyposażenie. Stopień trudności spływu określa skala, gdzie WW1 oznacza odcinki łatwe do przepłynięcia, a  WW5 ekstremalnie trudne. Odpowiednią trasę dostosowuje się do umiejętności turystów.

Centrum raftingu w Słowenii jest urokliwie miasteczko Bovec, położone blisko granicy z Włochami. Znajduje się tam kilka firm, zajmujących się profesjonalną organizacją spływów. Koszt atrakcji to około 40-60 euro. Cena obejmuje transport na miejsce spływu, pełne wyposażenie (kask, wiosło, ponton, pianka, kamizelka ratunkowa) oraz gwarancję transportu powrotnego. Bardzo często spływ jest fotografowany – po zakończonej trasie można zakupić komplet zdjęć, by mieć wspaniałą pamiątkę z wycieczki.

Najpopularniejszy szlak wodny ma tu długość około 10 km: rozpoczyna się nieopodal wodospadu Boka (największy w Słowenii, mierzący aż 106 metrów) a kończy w Trinovo nas Socą. Całość spływu  zajmuje około 2-3 godzin. Trasa obejmuje odcinki bardzo łagodne jak i te bardziej wymagające. Po drodze czeka na turystów kilka atrakcji: skoki ze skał do wody, kąpiel w rzece czy zjazd do wody zjeżdżalnią zrobioną z pontonu. Woda jest niemal lodowata, ale od zimna częściowo chroni pianka.

Rafting w Słowenii to idealne połączenie aktywności i wypoczynku. Miłośnicy adrenaliny oraz natury koniecznie powinni się tu wybrać.

Wakacje w Słowenii – https://www.traveligo.pl/wakacje/slowenia,od-03.10.2018,6-28-dni,osoby-2_0___

Najlepsze wakacje last minute – https://www.traveligo.pl/last-minute

Polecamy


Wakacje 2019 z Traveligo

Dodaj komentarz