Saidia – marokańska nowość na Lato 2020

Latem 2020 Itaka wraca do marokańskiego kurortu Saidia – usytuowanego nad Morzem Śródziemnym.

Odwiedziliśmy go kilka lat temu poznając region oraz wizytując wtedy nowootwierane hotele.

Kurort wyróżnia przepiękna, szeroka, 14 kilometrowa piaszczysta plaża oraz świetnej jakości sieciowe hotelowe, najlepszych światowych marek takich jak Barceló, Iberostar, Be Live i Oasis z rewelacyjną infrastrukturą i zapleczem sportowym. Saidia to jedno z najchętniej odwiedzanych miast w północno – wschodniej części Maroko, z pięknie zaprojektowanymi polami goldfowymi, opubami,restauracjami i portem.
To także idealne miejsce dla wind i kitesurferów oraz amatorów sportów wodnych.

Park Narodowy Al Hoceima położony na skalistym brzegu jest świetną okazją do zwiedzenia marokańskiego wybrzeża i poznania jego niezwykłych mieszkańców – park zamieszkuje wiele gatunków morskich ptaków i roślin charakterystycznych dla tego regionu, jak drzewa oliwne i pistacjowe.

Oujda to miasto w północno-wschodnim Maroku, przy granicy z Algierią, z urokliwą mediną i pałacem Dar Sebti.

Z regionu Saidia proponujemy nastepujące wycieczki fakultatywne:

Nador – wycieczka do drugiego co do wielkości handlowego miasta Maroka. Droga prowadzi początkowo wzdłuż malowniczego wybrzeża Morza Śródziemnego. Przystanek na terenie Parku Narodowego Moulaya, który słynie z licznych gatunków ptaków. Przejazd w kierunku Cape Water – małego, rybackiego portu z latarnią morską. Przerwa na herbatę. Kontynuacja podróży przez dzikie góry Kabdani, aż do miasta Nador położonego nad laguną Bahr Amazjan. W programie lokalny bazar w centrum miasta, obiad w restauracji, z której rozpościera się panoramiczny widok na Morze Śródziemne oraz hiszpańskie miasto Mellila. Wycieczka jednodniowa. Cena – ok. 50 EUR (zawiera obiad).

Oujda – wycieczka do największej aglomeracji na obszarze Maroka Wschodniego, tuż przy granicy z Algierią. Miasto zostało założone w X w. przez berberyjskie plemię Zenata, na skrzyżowaniu dróg handlowych. To właśnie tutaj zatrzymywały się liczne karawany kupieckie, które docierały z obrzeża Sahary. W programie: bazar, mury obronne z bramą Bab al-Ouahab, muzeum etnograficzne imienia Lalli Maryam Aichy, jeden z najstarszych meczetów w tej części Maroka (z zewnątrz), zbudowany przez dynastię Merynidów w XIV wieku. Wycieczka półdniowa. Cena – ok. 34 EUR.

Berkane – miasteczko zbudowane przez Francuzów, słynące z sadów i winnic. Tutejsze owoce cytrusowe, zwłaszcza mandarynki, uważane są za najlepsze w Maroku. W programie jedyny kościół w mieście, główny plac z licznymi restauracjami, zakupy na bazarze. Wycieczka półdniowa. Cena – ok. 40 EUR (zawiera obiad).

Góry Beni Snassen – wycieczka w góry, gdzie z racji występowania lasów dębowych oraz cedrowych utworzono ekologiczny rezerwat, gdzie można spotkać dziki i małpy. W programie źródła termalne w regionie Fezouane i Ain Almou i przepiękne widoki na górskie doliny i typowe berberyjskie domy porozrzucane na stokach gór. Przed powrotem do Saidii wizyta w jaskini Ain Sfa. Wycieczka półdniowa. Cena – ok. 38 EUR.

Fez – wcześnie rano przejazd do Fezu, jednego z najważniejszych ośrodków kulturowych, religijnych i historycznych Maroka. Miasto ma najwspanialszą medynę w całym świecie muzułmańskim, wpisaną na listę UNESCO. W programie: wizyta w okolicy grobowców Merynidów, skąd rozpościera się przepiękna panorama całego miasta i w najstarszej części miasta, tzw. Fes al-Bali, gdzie znajduje się najpiękniejsza w Maroku szkoła koraniczna Bu Inania i liczne bazary. Wizyta w garbarni skóry, gdzie można przypatrzeć się sztuce garbarstwa, która nie zmieniła się od czasów średniowiecza. Następnie spacer po nowej części miasta z licznymi kawiarniami, restauracjami i sklepami. Kolacja i nocleg. Po śniadaniu kontynuacja zwiedzania Fezu. Powrót do Saidii ok. godz. 22.00. Wycieczka dwudniowa. Cena – ok. 150 EUR (zawiera nocleg, śniadanie, obiad i kolację; nie obejmuje biletów wstępu: ok. 10 MAD).

Zapraszamy do rezerwowania Saidii:
https://www.traveligo.pl/wakacje/maroko,saidia,od-01.04.2020,do-31.10.2020,6-28-dni,osoby-2_0___

oraz wszystkie oferty biura podróży Itaka:

https://www.traveligo.pl/wakacje/od-12.09.2019,6-28-dni,osoby-2_0___

Chętnie odpowiemy na pytania związane z regionem i hotelami.


Last Minute Turcja

Dodaj komentarz