Odkryj Nassfeld – narciarski raj Austrii!

Jeden z 10 najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii wystartował już 7.12.2017. 110 świetnie przegotowanych kilometrów tras narciarskich, 30 nowoczesnych kolejek linowych i wyciągów, gwarancja śniegu dzięki sprzyjającemu klimatowi oraz 100 słonecznych godzin więcej niż na północ od Alp, wszystko to sprawia, że serca wszystkich fanów sportów zimowych biją tu zdecydowanie szybciej.

Widok na pokryte śniegiem szczyty grup górskich Alp Karnickich i Gailtalskich z wyjątkowo atrakcyjnie położonych punktów widokowych Nassfeld Cinema budzi wszystkie zmysły do życia. Moment, który po pierwszych chwilach na perfekcyjnie przygotowanych stokach nagle wyzwala uczucie “jeszcze raz”. Liczne małe niespodzianki sprawiają, że każdy dzień w Nassfeld jest wyjątkowy – od snowparku przez trasę zjazdową z przeszkodami “The Snake”, trasy do jazdy szybkiej czy trasy Ski Movie z rejestracją wideo przejazdu aż po teren do jazdy w stylu freeride czy słoneczne miejsca do opalania się.

19 milionów euro na większą niezawodność warunków śnieżnych, komfort jazdy na nartach i wygodę w hotelach oraz dodatkowe atrakcje

Poza wieloma zaskakującymi „efektami specjalnymi”, Nassfeld gwarantuje wyjątkowy komfort i jakość obsługi. W sumie przed rozpoczęciem sezonu zimowego 2017/18 zainwestowano łącznie 19 milionów euro w poprawę infrastruktury. W obszarze kolejek linowych i wyciągów skupiono się na rozbudowie i modernizacji stoków, a także rozbudowie i optymalizacji sztucznych systemów naśnieżania oraz zakupie nowych ratraków. Nowością wśród tras zjazdowych jest specjalny tor wyścigowy i ćwiczebny, który kluby i stowarzyszenia narciarskie mogą rezerwować i wykorzystywać do celów treningowych. Stacja dolna kolejki gondolowej Millennium Express zaskakuje natomiast nowym terenem dla początkujących z wyciągiem narciarskim typu Magiczny Dywan, wyciągiem linowym i nowym budynkiem szkółki narciarskiej. Centrum Kompetencji Nordyckich w Tröpolach z ośnieżoną trasą do biegów narciarskich i infrastrukturą do biathlonu z możliwością strzelania z broni laserowej zostało zoptymalizowane pod kątem potrzeb miłośników nieco łagodniejszych sportów zimowych.

Nassfeld Challenge – najszybszy sposób na odjazdowe ujęcia

Jeśli pragniesz poczuć maksymalną prędkość, masz ochotę na zabawę i różnorodność, powinieneś wziąć udział w specjalnym wyzwaniu. Dla każdego, kto chce się sprawdzić, na zdobycie czeka 13 odznak (punktów). Do pokonania jest przejazd po trasie z przeszkodami „The Snake”, slalom gigant slalom na torze narciarskim “Zweikofel” z rejestracją wideo przejazdu, zjazd po trasie wyścigowej “Schnittlauchkofel” ze zdjęciami dokumentującymi przejazd. Jednym z zadań jest wykonanie zabawnego pamiątkowego zdjęcia na wyjątkowo atrakcyjnie położonych punktach widokowych Nassfeld Cinema. Wszyscy uczestnicy wezmą udział w losowaniu nagród, w którym można wygrać bilety dzienne, karnet sezonowy oraz, jako nagrodę specjalną, kask narciarski w stylu Nassfeld. Więcej szczegółów na stronie www.nassfeld.at/challenge

Lecz tak naprawdę to nie wygrana jest najważniejsza. Najważniejsza jest wspólna zabawa! W większości stacji automatycznie można odebrać osobiste nagrania wideo z przejazdu, zdjęcia z czasem i prędkością lub pamiątkowe zdjęcia z niezapomnianą górską scenerią w tle, które można bezpośrednio udostępniać znajomym. Wysoki poziom usług w Nassfeld obejmuje także usługi online. Aby uzyskać szybki i bezpłatny dostęp do Internetu w ponad 20 punktach WIFI w całym ośrodku narciarskim wystarczy jednokrotna rejestracja. Ponadto system usług opartych na lokalizacji zapewnia aktualne i związane z danym miejscem informacje. W tym wskazówki dotyczące miejsc, gdzie można się na zatrzymać na przerwę, wydarzeń lub pobliskich miejsc spotkań dla każdego, kto szuka czegoś wyjątkowego.

Najciekawsze wydarzenia

Najdłuższy na świecie wyścig narciarski, w którym do pokonania jest 25,6 kilometrów tras narciarskich i różnica wysokości 6000 metrów, a to wszystko podczas jednego wyścigu, który odbędzie się ponownie 26 i 27 stycznia 2018 roku. Lub festiwal muzyczny Full Metal Mountain, który po raz trzeci od 2 do 8 kwietnia 2018 roku ponownie poruszy góry z posad – w Nassfeld wiemy, jak zorganizować niezwykłą imprezę z wyjątkowym programem. Kalendarz wydarzeń pełen jest atrakcji. Wybrać można się także na najbardziej niezwykłe austriackie targi wina „Dźwięk wina” z młodymi winiarzami i świetną muzyką na śniegu. Targi odbędą się 10 marca 2018 roku. Warto także skorzystać z różnych promocji na największym tarasie do opalania w Alpach z prawdziwymi kulinarnymi atrakcjami dla smakoszy.

Hotele z najwyższej półki

Spore przedsezonowe inwestycje i remonty w hotelach gwarantują, że hotele i obiekty turystyczne spełniają najwyższe wymagania naszych gości.

Na przykład hotel “franz FERDINAND” (wcześniej “CUBE Nassfeld”) przeszedł całkowitą przebudowę i został przekształcony w stylowy hotel z nowymi pokojami, krytym placem zabaw, ścianką wspinaczkową, restauracją, barem i klubem muzycznym. “Hotel Wulfenia – tylko dla dorosłych” na Sonnenalpe Nassfeld zaskakuje również nowymi atrakcjami, a w Hotelu Gartnerkofel czeka już na małych gości trzypiętrowy domek zabaw “Fix & Foxi” oraz ogromny plac zabaw pod dachem “Casa Cravallo” o łącznej powierzchni 600 m². Paletę inwestycji uzupełniają rozbudowa tarasów słonecznych i nowe bary après-ski, podkreślając progresywny charakter największego tarasu słonecznego w Alpach, jakim jest Nassfeld.

Zapraszamy do odwiedzenia strony – https://www.karyntia.pl

Polecamy


Hiszpania Last Minute

Dodaj komentarz