Ferie zimowe 2018 – pomysły na rodzinny wypoczynek

Do wakacji letnich pozostało jeszcze prawie pół roku, ale korzystając z przerwy w zajęciach szkolnych warto wybrać się na szybie wakacje z całą rodziną. Podczas zimy dostępnych jest mniej kierunków wyjazdu niż w ścisłym sezonie, ale za to można wybierać pomiędzy błogim lenistwem na rozgrzanej słońcem plaży a szaleństwem na ośnieżonych stokach. Zima to także świetny moment na egzotyczne wakacje! Prezentujemy kilka najciekawszych kierunków na ferie zimowe 2018.

Doskonałym miejscem na wyjazd narciarski, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych zawodników, będą okolice Salzburga w Austrii. O ile Austria jest najchętniej wybierana przez Polaków na zimowe szaleństwa, to właśnie Salzburg i region Amade przyciąga najwięcej turystów. Obszar to to połączone siły pięciu ośrodków narciarskich i łącznie 25 miejscowości z rozbudowaną bazą hotelową, punktami gastronomicznymi i dodatkową ofertą rekreacyjno–rozrywkową. Ski Amade obejmuje 760 kilometrów tras narciarskich i około 270 wyciągów! Po białym szaleństwie można udać się na wycieczkę do Salzburga. Mieszkańcy szczycą się tym, że ich miasto jest miejscem narodzenia słynnego kompozytora Wolfganga Amadeusza Mozarta. W ciągu zimy odbywa się tam kilkanaście wydarzeń kulturalnych – koncertów, wystaw i spektakli. To wszystko tylko kilka godzin jazdy samochodem od granic Polski.

Wszystkie propozycje wyjazdów do Austrii w terminie ferii zimowych znajdziesz tutaj: https://www.traveligo.pl/wakacje/austria,od-11.01.2018,do-04.03.2018,6-12-dni,osoby-2_0___

Niezmiennie najpopularniejszym kierunkiem zimowego wypoczynku pozostaje Egipt. Kraina wiecznego słońca i ciepłego morza, kusząca atrakcyjnymi cenami wypoczynku, hotelami o doskonałym standardzie oraz wieloma atrakcjami na miejscu. Zima to doskonały czas na wycieczki fakultatywne do Kairu, Luksoru czy Asuanu, ponieważ temperatury na miejscu są znośne dla odwiedzającego z Europy. Egipt to też dobrze zagospodarowane plaże i świetna baza hotelowa. Kurorty pełne są nowoczesnych resortów o standardzie od 3 do 5 gwiazdek, spełniających wymagania każdego turysty. Wyposażone są w liczne baseny i ogromne aquaparki, kilkanaście restauracji, barów a co najważniejsze, oferują bogate programy animacyjne dla dzieci w każdym wieku! Ze starszymi dziećmi warto wybrać się na rejs po Nilu, to także będzie niezapomniane przeżycie.

Tutaj zapoznasz się z aktualnymi ofertami wylotu do Egiptu: https://www.traveligo.pl/wakacje/egipt,od-11.01.2018,do-04.03.2018,6-12-dni,samolotem,osoby-2_0___

Ferie zimowe to doskonały okres na podróże egzotyczne – bez obaw można rezerwować wycieczki do Tajlandii, Emiratów Arabskich, Omanu, Kenii, na Dominikanę czy Zanzibar. Kierunki te stają się dostępne dzięki połączeniom czarterowym, które pozwalają na bezproblemowy i stosunkowo szybki przelot do odległych destynacji. Nie ma się też co martwić o pogodę, w czasie naszej zimy tam będzie szczyt sezonu wakacyjnego, więc gorąca temperatura i mnóstwo słońca jest pewne! Szczególnie polecamy wyprawę na jedną z wysp Karaibów – Kubę lub Dominikanę. Wizytówką tych miejsc są rajskie, białe plaże i otaczające je palmy kokosowe, ogromne, luksusowe resorty i hotele, a także życzliwi mieszkańcy, zapraszający do wspólnych śpiewów i tańca na ulicach. Egzotyczne wakacje będą wspaniałą przygodą i dostarczą wielu wrażeń.

Wybierz się na wakacje pod palmami w egzotycznym kraju: https://www.traveligo.pl/egzotyczne-wakacje

Upały i bajeczne plaże to kusząca propozycja zamiast szarych, krótkich dni w Polsce. Spędzenie zimowego czasu dni pod palmami, czy to w Egipcie, czy w dalszych częściach świata, często jest bardziej korzystne cenowo niż w ścisłym sezonie. Miłośnicy aktywnego wypoczynku z kolei mogą wyszaleć się na ośnieżonych stokach! Ferie zimowe to doskonały moment na wakacje dla całej rodziny!

Polecamy


Bułgaria Wakacje Last Minute

Dodaj komentarz