Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie

Jarmarki bożonarodzeniowe są piękną tradycja kultywowaną w wielu miastach w całej Europie, w tym także w Polsce. Co roku ściągają mnóstwo turystów – to doskonała okazja do zakupu świątecznych prezentów i smakowitych kąsków na bożonarodzeniowy stół. Na jarmarku można zaopatrzyć się w lokalne wyroby rękodzielnicze, słodycze i ciasta oraz rozmaite alkohole. Spokojna, niespieszna atmosfera pozwala na odczucie magii świąt Bożego Narodzenia.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystów biura podróży wprowadziły wiele wyjazdów na najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie. Najczęściej są to intensywne, jednodniowe wypady, rozpoczynające się wyjazdem z Polski wcześnie rano i kończące się kolejnego dnia w nocy. Jest czas na zakupy i zwiedzanie największych atrakcji odwiedzanych miast.

Długą tradycją i ogromna popularnością cieszą się świątecznie jarmarki w Niemczech. Stanowią nieodłączny element lokalnej kultury, dzięki czemu co roku przyciągają tłumy mieszkańców i turystów z całego świata. Sama ich nazwa pochodzi od słów jahr markt, czyli coroczny targ. Pierwsze targi, zwane Weihnachtsmarkt, były świetną okazją do szybkiego uzupełnienia zapasów przed nadciągającą zimą i zaopatrzenia się w świąteczne specjały po zakończeniu tradycyjnego adwentowego postu. Z czasem stały się niemałą atrakcją i rozpowszechniły na terenie całych Niemiec; dziś organizuje się ich ponad 150 w całym kraju, każdy na swój sposób piękny i oryginalny, ponieważ miasta prześcigają się w pomysłach na dekoracje oraz atrakcje dla odwiedzających. Przeważnie jarmarki rozpoczynają się w okresie adwentu i kończą przed samymi świętami lub kilka dni później.

Stolicą jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech jest Berlin – co roku odbywa się ich kilkadziesiąt w różnych dzielnicach miasta. Najpopularniejszy jest ten przy Alexandreplatz, tuż obok charakterystycznej wieży telewizyjnej. Nad straganami góruję diabelski młyn, z którego po zmroku można podziwiać rozświetlone kramy i dekoracje. Są także karuzele, lodowisko oraz kilkupoziomowa piramida, wewnątrz której można posłuchać koncertów orkiestry dętej. Sprzedawane są wyroby rękodzielnicze, dmuchane szkło, rzeźby, a na miejscu można spróbować lokalnych kiełbasek, grzanego piwa i aromatycznych pierników.

Magiczne jarmarki świąteczne w Berlinie, wybierz termin dla siebie!

https://www.traveligo.pl/wakacje/niemcy,berlin,od-07.12.2017,do-24.12.2017,1-4-dni,autokarem,osoby-2_0___

Warto wybrać się także na jarmark do czeskiej Pragi. To zdecydowanie najpiękniejsza zimowa atrakcja Czech i bardzo romantyczne miejsce na krótki wypad. Główny odbywa się na Rynku Staromiejskim. Malownicze stragany pełne są stylowych ozdób świątecznych i ręcznie robionych, drewnianych zabawek. Oprócz tych można spróbować lokalnych przysmaków- cynamonowych trdelników, pożywnych knedliczków i aromatycznego miodu pitnego. W centralnym punkcie targu co roku stoi ogromna, pięknie przyozdobiona choinka. Wiele straganów znaleźć można także na Placu Wacława i Placu Republiki, gdzie jest znacznie ciszej i bardziej kameralnie niż w ścisłym centrum miasta.

Jarmark bożonarodzeniowy w Pradze jest w zasięgu ręki, zobacz nasze propozycje!

https://www.traveligo.pl/wakacje/czechy,praga,od-07.12.2017,do-24.12.2017,1-3-dni,autokarem,osoby-2_0___

Przed Bożym Narodzeniem także Wiedeń za sprawką licznych jarmarków zamienia się w magiczną krainę pełną świateł, drewnianych straganów i karuzeli jak z bajki. Tradycyjnie na placu pod Ratuszem przygotowanych jest mnóstwo odświętnych stoisk ze świątecznymi wypiekami, ręcznie wytwarzanymi ozdobami choinkowymi, wyrobami z drewna i skóry, a także ceramiką. Po udanych zakupach można skosztować grzanego wina i pieczonych kasztanów, a w świątecznie udekorowanych parkach posłuchać pieśni adwentowych w wykonaniu chórów z Austrii i całej Europy. Wiele atrakcji przygotowano także dla dzieci – od warsztatów kulinarnych po karuzele i parki zabaw.

Wyjedź na niezapomniany jarmark świąteczny w Wiedniu, sprawdź nasze oferty!

https://www.traveligo.pl/wakacje/austria,wiede324,od-07.12.2017,do-24.12.2017,1-3-dni,autokarem,osoby-2_0___

Magiczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia doskonale można poczuć odwiedzając jeden z licznych z jarmarków świątecznych. Lokalne potrawy, gorąca wino, upominki dla najbliższych i świąteczne ozdoby – wiele atrakcji dla turystów gwarantowane! Na który jarmark chcesz pojechać?

Sprawdź nasze propozycje – https://www.traveligo.pl/wakacje/od-07.12.2017,do-24.12.2017,1-3-dni,autokarem,osoby-2_0___

Polecamy


Bułgaria Wakacje Last Minute

Dodaj komentarz