Pekin Express – jedyna wycieczka do Chin bez wizy!

Wycieczka objazdowa Pekin Express to nowy program, który pojawił się w ofercie na sezon 2019. Jest to odpowiedź biura na wzrost ceny wizy chińskiej. Wysokie ceny wizy (445 zł/os) skłoniły Ecco Travel do stworzenia nowego, 6 dniowego programu, który bazuje na wizie tranzytowej, która jest wizą bezpłatną. Na wizie tranzytowej można przebywać w Chinach 144 godziny czyli 6 dni i dokładnie tyle trwa wycieczka Pekin Express.

Pierwszy dzień to przelot na trasie Polska – Pekin z przesiadkami lub bezpośrednio, wszystko zależy od miasta wylotu z Polski. Z Warszawy polecimy bezpośrednio Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, z innych miast zazwyczaj z przesiadką.

Drugiego dnia zaczyna się zwiedzanie Pekinu. Pierwszym punktem programu są obiekty olimpijskie, które powstały na Olimpiadę w 2008 roku. Najbardziej znanym obiektem jest Ptasie Gniazdo czyli stadion, na którym odbyła się ceremonia otwarcia i zamknięcia igrzysk. Następnym punktem programu będzie Świątynia Nieba czyli kompleks sakralnych budowli taoistycznych powstałych w czasach panowania dynastii Minq i Qing. To właśnie do Świątyni Nieba przybywał cesarz z Zakazanego Miasta prosić o urodzajne plony. W 1998 roku cały kompleks został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Trzeciego dnia w programie jest Zakazane Miasto czyli największy na świecie kompleks pałacowy, który był rezydencją 24 cesarzy z dynastii Minq i Qing. Przez ponad 500 lat do Zakazanego Miasta nie mieli wstępu przeciętni obywatele, sam cesarz z kolei opuszczał je sporadycznie. Następnym miejscem w programie jest Plac Niebiańskiego Spokoju – największy publiczny plac na świecie. Jego wielkość to 800 metrów długości i 399 metrów szerokości. Ten Plac dwa razy w roku przemierzał cesarz z Zakazanego Miasta do Świątyni Nieba. Po zwiedzaniu będzie czas wolny w chińskim domu towarowym Silk Market. Dom handlowy jest naprawdę ogromny. Można tam znaleźć podróbki wszystkich zachodnich marek w przystępnej cenie. Na poziomie -1 można kupić wyroby ze skóry , torby, walizki i buty. Parter, pierwsze i drugie piętro to prawdziwe modowe szaleństwo. Na trzecim piętrze znajdziemy odzież dziecięcą, pościele i dywany. Czwarte piętro to biżuteria, wyroby rzemieślnicze, zabawki, urządzenia elektryczne. Na dwóch ostatnich piętrach znajdują się restauracje. Po czasie wolnym i zakupach ostatnim punktem w programie będzie przejażdżka rikszami po najstarszych ulicach miasta.

Czwartego dnia rano w programie jest spacer po Wielkim Chińskim Murze, po najlepiej zachowanym odcinku muru w Badaling. Wielki Mur Chiński to największa budowla wzniesiona kiedykolwiek przez człowieka. Służył on jako wał obronny przed obcymi plemionami koczowników, które chciały wtargnąć do Chin. Po spacerze w programie wycieczki Pekin Express jest wizyta w Pałacu Letnim zwanym też Ogrodami Naturalnej Harmonii. Obiekt ten znajduje się na liście UNESCO jako unikatowy przykład chińskiej sztuki projektowania ogrodów. Kolejnym punktem programu jest wizyta w tradycyjnej chińskiej herbaciarni gdzie zademonstrowany zostanie proces jej parzenia.

Piątego dnia będzie okazja do poznania tajemnic tradycyjnej medycyny w Instytucie Medycyny Chińskiej. Następnym punktem w programie jest uznany za jeden z największych na świecie tybetańskich klasztorów czyli Świątynia Lamy przed którą wznosi się osiemnastometrowy posąg Buddy. Na koniec dnia w programie jest wizyta w Pearl Shop i Xiushui Market będące ostatnia okazją do zakupów. Cały program Pekin Express kończy kolacja w tradycyjnej Chińskiej Restauacji ze słynną „kaczką po pekińsku”

Szóstego dnia zaplanowany jest lot powrotny do Polski.

Ecco Travel jest liderem na polskim rynku w wycieczkach objazdowych do Chin. Ich programy są dopracowane do perfekcji i zapięte na ostatni guzik a piloci sprawdzeni, profesjonalni i pełni pasji i miłości do Chin.

Wszystkie dostępne terminy na wycieczkę Pekin Express – https://www.traveligo.pl/hotel/Chiny/Pekin-Express-627658.html

Zachęcamy również do sprawdzenia innych programów wycieczek objazdowych do Chin – https://www.traveligo.pl/wakacje/chiny,6-28-dni,typ-oferty-objazdowe,osoby-2_0___

Polecamy


Hiszpania Last Minute

Dodaj komentarz