CZARNOGÓRA w ofercie na LATO 2019

Czarnogóra to mały aczkolwiek niezwykły kraj, który z roku na rok przyciąga coraz większe liczby turystów. Mimo niewielkiego obszaru, a wystarczy jeden dzień by przejechać go wzdłuż i wszerz, nie oznacza to iż jest to kierunek nudny na wakacje. Czarnogóra zachwyci każdego miłośnika nieodkrytych terenów i bałkańskiego klimatu. Różnorodne, bardzo malownicze krajobrazy, piaszczyste plaże, piękne góry, romantyczne nadmorskie miasteczka i klasztory pełne tajemnic – to właśnie magia Czarnogóry, która sprawia, iż coraz częściej pojawia się jako propozycja na wakacje. Nieodkryte zakątki, wspaniałe budowle i piękne krajobrazy sprawiają, że nie można się tu nudzić.
Oferta wycieczek do Czarnogóry jest coraz szersza, wyloty czarterowe organizowane są już od początku maja do końca września. W ofercie na letni wypoczynek najczęściej pojawiają się miejscowości w obrębie Zatoki Kotorskiej, Budva, Sveti Stefan czy Bar. Kurorty te zapraszają do siebie, oferując szerokie możliwości w zakresie zakwaterowania, opcji wyżywienia, jak również moc atrakcji poza hotelami, w postaci licznych restauracji czy sklepów, czy też ulicznych wydarzeń kulturalnych.

Ten niewielki bałkański zakątek to wiele atrakcji typu „must see”. Wręcz niemożliwym jest być tu i nie widzieć magicznego Kotoru, imponującej plaży Velika Plaza czy kanionu rzeki Tara. Możliwość zwiedzania dają oczywiście liczne propozycje wycieczek fakultatywnych. Skorzystać można np. z programu tzw. Montenegro Tour, gdzie w ramach programu jest przejazd najpiękniejszą i najbardziej malowniczą trasą Zatoki Kotorskiej, która tworzy jedyne w południowej Europie fiordy. Ponadto zwiedza się tu malownicze miasta takie jak Kotor z bardzo dobrze utrzymaną starówką, wpisaną na listę Unesco, Herceg Novi z bajkową infrastrukturą, nazywane „miastem kwiatów”. Niemożliwe jest pominięcie w programie najsłynniejszego kurortu Riwiery Czarnogórskiej na wakacje – miasta Budva. Tu podziwiać można piękną starówkę, liczne kościoły i muzea, jak również plaże i kąpieliska. W pobliżu miasta znajduje się malownicza wyspa Św.Stefana, odwiedzana również przez osoby z pierwszych stron gazet. Korzystając z wycieczki zobaczymy z pewnością Tivat z jednym z bardziej prestiżowych portów jachtowych Porte Montenegro, jak również miasto portowe Perast i dawną stolicę Kraju – miasto Cetinje. Wakacje w Czarnogórze to również świetna okazja dla preferujących aktywne wakacje. Możliwe są spływy pontonami po rzece Tara, która tworzy drugi pod względem długości kanion na świecie (ponad 150 km) i najgłębszy w Europie. W trakcie spływu gwarantowane są malownicze widoki, ogromne wrażenia i niezapomniane przeżycia. Warto przejechać również mostem łączącym dwa brzegi kanionu o długości ok. 500 metrów. Widok wręcz magiczny, a miejsce idealne na pamiątkowe zdjęcia.

Przebywając w Czarnogórze wakacje można poszerzyć także o zwiedzanie krajów sąsiednich, np. bliskiej Albanii. W trakcie przejazdu punktem obowiązkowym jest oczywiście Jezioro Szkoderskie, największe na Półwyspie Bałkańskim. Zajmuje ono aż 7% powierzchni kraju, od 1983 roku uznane jest za Park Narodowy i objęte w związku z tym ochroną. Jest to również jeden z bardziej atrakcyjnych obszarów przyrodniczych, tak więc miejsce polecić można także miłośnikom przyrody.
Wybierając się na wakacje do Czarnogóry każdy znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce, dzięki ogromnej różnorodności tego miejsca. Wypoczynek na długiej 12-kilometrowej plaży Velika Plaza, uprawianie sportów czy też podziwianie niesamowitej przyrody, imponujących masywów górskich to tak wiele możliwości, w tak niewielkim kraju.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertami wypoczynku w Czarnogórze pod poniższym linkiem! https://www.traveligo.pl/wakacje/czarnogora,od-10.05.2019,do-31.10.2019,6-28-dni,samolotem,osoby-2_0___

Wakacje last minute w Czarnogórze – https://www.traveligo.pl/last-minute/czarnogora

Polecamy


Last Minute Turcja

Dodaj komentarz