Marsa Matrouh (Marsa Matruh) – nowość w Egipcie na Lato 2020

Marsa Matrouh, Egipt

Dziś przedstawiamy nowość z Itaki na lato 2020 – nowy egipski kurort Marsa Matrouh.

Marsa Matrouh to najpiękniejsze plaże Egiptu, krystalicznie czyste Morze Śródziemne, a przede wszystkim baza wypadowa do zwiedzania Kairu i Aleksandrii.

Lubiany przez Polaków Egipt, odkrywa nowe oblicze – wybrzeże Morza Śródziemnego! To właśnie tu, niedaleko Aleksandrii leży fantastyczne miejsce na egipskie wakacje. Miasto Marsa Matrouh leży na końcu dużej laguny o niesamowicie przejrzystej turkusowej wodzie. Jest tu nadmorska promenada z licznymi kafejkami. Pod koniec sierpnia wielką atrakcją jest coroczne Święto Regionów, na które przyjeżdżają zespoły ludowe z całego Egiptu.

Skarbem Marsa Matrouh są najpiękniejsze egipskie plaże – długie, szerokie, piaszczyste, z łagodnym zejściem do morza, idealne dla rodzin z dziećmi. Najbardziej znaną jest wspaniała Plaża Kleopatry – ulubione miejsce legendarnej królowej i Marka Antoniusza. Morze oczarowuje tu niespotykanym kolorem turkusu i przyciąga amatorów wodnego szaleństwa. Koniecznie zajrzyj też na urokliwą Agilę – dziewiczą plażę położoną między klifami, gdzie panują idealne warunki do nurkowania i Gharam – „plażę zakochanych”, kameralną i mniej obleganą.

Marsa Matrouh to świetna baza wypadowa do zwiedzania Kairu – stolicy Egiptu oraz Aleksandrii – dawnej stolicy Egiptu, w starożytności centrum światowej nauki i kultury. Znajdują się tu słynne katakumby Kaum asz-Szukafa z grobowcem o niespotykanym połączeniu motywów egipskich i greckich. Warto zwiedzić także teatr rzymski i Nową Bibliotekę Aleksandryjską. To, co trzeba koniecznie zobaczyć to Siwa, piękna oaza na złotych piaskach Sahary. Pośród palm znajduje się ponad 200 krystalicznie czystych źródeł, w niektórych można pływać. Nad miastem Siwa górują imponujące ruiny fortecy Shali – warto zobaczyć je szczególnie wieczorem – podświetlone robią niesamowite wrażenie.

W Marsa Matrouh polecamy rewelacyjny hotel Caesar Bay Resort 5* All Inclusive:
https://www.traveligo.pl/hotel/Egipt/Caesar-Bay-Resort-659539.html#od-2020-08-31,7-dni,All-Inclusive,wylot-z-KTW,osoby-2_0_0_0_0

To idealna oferta na wakacje z rodziną – hotel usytuowany jest bezpośrednio przy szerokiej plaży z białym piaskiem, oferuje przestronne pokoje oraz wiele wiele atrakcji dla dzieci.

Poniżej wszystkie oferty dostępne do Egiptu:

https://www.traveligo.pl/wakacje/egipt

oraz wszystkie oferty z biura podróży Itaka:

https://www.traveligo.pl/wakacje/od-12.09.2019,6-28-dni,osoby-2_0___

Zapraszamy!

Caesar Bay Resort, Marsa Matrouh, Egipt

Caesar Bay Resort, Marsa Matrouh, Egipt

Caesar Bay Resort, Marsa Matrouh, Egipt

Polecamy


Grecja Last Minute 2018

Dodaj komentarz