Grecja – hotelowe all inclusive czy lokalne tawerny?

Oferta na wakacje w Grecji w ofercie wszystkich biur podróży jest bardzo rozbudowana, ponieważ jest to jeden z najchętniej wybieranych kierunków, a jednocześnie jest dostępy cenowo dla większości turystów. Dostępne są wyloty zarówno na kontynent Grecji, jak również liczne wyspy. Każdego roku pojawia nowa, nieodkryta jeszcze przez masową turystykę wyspa, która spodoba się miłośnikom spokoju i zwiedzania na własną rękę. Sprawia to, że oferta na wakacje w Grecji jest bardzo szeroka i nie zawsze organizatorom uda się sprzedać wszystkie miejsca w samolocie, chociażby na te bardziej popularne wyspy jak Kreta, Rodos, Kos czy Zakynthos. W momencie, gdy miejsc do sprzedaży jest jeszcze dużo, a czasu do wylotu coraz mniej, jest duża szansa na rezerwację wycieczki w atrakcyjnej ofercie last minute. Oferta jest wtedy w znacznie niższej cenie, a wakacje last minute nie odbiegają standardem od tych wcześniej wykupionych. Tak więc warto czasem poczekać na last minute, szczególnie gdy nie ma ograniczenia na przykład terminem urlopu czy dużą liczbą uczestników.

Greckie wakacje w opcji all inclusive – https://www.traveligo.pl/all-inclusive/grecja

Najczęściej wybieraną formą wyżywienia na wakacjach w Grecji jest formuła all inclusive. Dzięki niej klienci mają zapewnione w ciągu dnia posiłki jak również dostęp do napoi bezalkoholowych oraz alkoholowych zazwyczaj przez cały dzień. Jest to bardzo wygodna opcja, która sprawia, iż wczasy nie będą obciążone dodatkowymi zakupami i wydatkami na żywność. Posiłki serwowane w hotelowych restauracjach są z reguły mieszanką kuchni międzynarodowej. Jako atrakcje hotelowe organizowane są tak zwane wieczory greckie, które ukazują bogactwo kuchni greckiej, potrawy i smaki. Dodatkowo możemy liczyć na pokazy tradycyjnych greckich tańców i koncerty regionalnej muzyki.

Jeśli jednak chcemy by nasze wakacje kosztowały mniej, a jednocześnie nie lubimy jeść codziennie w tym samym miejscu, możemy zdecydować się na zakup oferty z samymi śniadaniami. Bardzo często zakwaterowanie jest możliwe w apartamentach i studiach z aneksami kuchennymi. Posiłki możemy więc przygotowywać sami z lokalnych produktów kupowanych od regionalnych producentów. Dodatkowo jeśli wycieczka jest atrakcyjną ofertą last minute, zaoszczędzone środki można przeznaczyć na wizyty w klimatycznych greckich tawernach i restauracjach. Takie wakacje last minute otwierają nowe możliwości, pozwalają bardziej dogłębnie poznać zwyczaje, potrawy, kulturę miejscowych.

Kuchnia grecka uznawana jest za najzdrowszą kuchnię na świecie, a Grecja słynie do tego z wyrobu znakomitej oliwy, jak również miodu tymiankowego i licznych, aromatycznych przypraw. Nie zabraknie tu również potraw mięsnych, a także dużej ilości ryb i owoców morza. Bez względu więc na to czy wybierzemy ofertę first minute, last minute, z wyżywieniem all inclusive czy samymi śniadaniami, warto skosztować lokalnych potraw by zachować w pamięci nie tylko piękne widoki greckiej wyspy.

Polecamy


Hiszpania Last Minute

Dodaj komentarz