Dominikana i egzotyczne wakacje

Dominikana to kraj, który kojarzony jest przede wszystkim ze słońcem, pięknymi plażami z gajami palmowymi, lazurowym morzem i świetnymi warunkami do nurkowania, a do tego z luksusową bazą noclegową. Nie bez powodu jest więc nazywany „Królową Karaibów”, która z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Jest to oczywiście możliwe dzięki m.in. bezpośrednim przelotom, szybszym, wygodniejszym, bez konieczności oczekiwania na przesiadki. W ofercie dostępna jest również bardzo zróżnicowana baza hotelowa, w najbardziej atrakcyjnych regionach kraju, przy czym praktycznie każdy obiekt dysponuje pożądaną formułą wyżywienia all inclusive i znajduje się bezpośrednio przy plaży. Są to więc najczęstsze kryteria brane pod uwagę przy wyborze właściwego dla siebie hotelu.

Słoneczne plaże z białym i miękkim piaskiem, z których wyrastają olbrzymie palmy, a do tego krystalicznie czysta woda z olbrzymim bogactwem fauny i flory, to wręcz idealne miejsce na wypoczynek. Ponadto uśmiechnięci, rozśpiewani i otwarci mieszkańcy wyspy, malownicze krajobrazy, bogata kultura i tradycja. Wszystko to sprawia, iż Dominikana zachwyca każdego podróżnego. Pod kątem turystycznym daje wiele możliwości i miejsc na wypoczynek, ale również przeróżne aktywności sportowe czy krajoznawcze.

Dominikana zachwyca wieloma malowniczymi zakątkami, choć wyszczególnić tu można 2 najbardziej znane i najczęściej pojawiające się w ofertach regiony – Puerto Plata oraz Punta Cana.

Puerto Plata znajduje się po północnej stronie wyspy, nad Oceanem Atlantyckim. Jest to największe miasto i port w tej części kraju. Atrakcje dostępne w mieście to np. Katedra San Felipe Apostol czy fabryka rumu Burgal. Jest również miejsce idealne na spacery bulwarem wzdłuż wybrzeża. Moc wrażeń dostarczy z pewnością przejazd kolejką linową na górę Pico Isabel Del Tores, skąd zachwycać nas będą piękne widoki. Jest to jedyna taka kolejka na Dominikanie, warto ją więc uwzględnić jako punkt obowiązkowy swojego pobytu na Dominikanie. W ofercie organizatorów obiekty znajdują się najczęściej w dzielnicach hotelowych Playa Dorada i Costa Dorada, które poszczycić się mogą pięknymi plażami i dostępnością mnóstwa atrakcji dla turystów. Same hotele nie należą jednak do najtańszych propozycji, rzadko kiedy pojawiają się w ofercie last minute.

Kolejnym regionem, bardzo popularnym wśród turystów jest Punta Cana. Region ten słynie z pięknych plaż, z jasnym i mięciutkim piaskiem, o długości kilkudziesięciu kilometrów. Jest to główna atrakcja Dominikany, wizytówka tego kraju, region nazywany „Wybrzeżem Kokosowym”. Znajdują się one w czołówce najpiękniejszych plaż na świecie. Poza plażami, niesamowicie bujna roślinność i piękne widoki. Miejsce to jest ponadto w pełni przygotowane na przyjmowanie gości z całego świata. Świetnie rozwinięta infrastruktura turystyczna w postaci hoteli, sklepów, barów, jak również możliwość przemieszczania się poza głównymi ośrodkami. Jest to wszystko to, co potrzebne jest, aby każdy pobyt na Dominikanie zaliczony został do udanych, wymarzonych wakacji, nie tylko last minute. Głównym ośrodkiem hotelowym w części Punta Cana jest Bavaro beach. Wśród szerokiego wyboru hoteli na Dominikanie na rodzinne wakacje polecamy hotel Hard Rock Punta Cana, który dysponuje dużym terenem i zjeżdżalniami. Natomiast każdego kto marzy o wakacjach spędzonych w luksusie na pewno zadowoli pięciogwiazdkowy hotel Iberostar Punta Cana.

Wakacje na Dominikanie możliwe są praktycznie przez cały rok, co zdecydowanie zwiększa atrakcyjność tej destynacji. Warto jednak wziąć pod uwagę, iż występują tu, tak jak w przypadku całych Karaibów, tzw. pory deszczowe. Nie należy jednak porównywać ich do naszych pochmurnych dni, gdyż zazwyczaj opady bywają intensywne choć krótkotrwałe, a po nich ponownie pojawia się piękna słoneczna pogoda.

Dominikana jest krajem niezwykłym, co potwierdza fakt, iż jest jednym z częściej wybieranych kierunków egzotycznych. Szeroka oferta, wspaniałe warunki do wypoczynku, a ponadto piękno przyrody, które na długo pozostaje w pamięci. Zdecydowanie warto zobaczyć to na własne oczy!

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na naszej stronie Traveligo.pl – https://www.traveligo.pl/last-minute/dominikana

Polecamy


Wakacje 2019 z Traveligo

Dodaj komentarz