Bułgaria – Słoneczny Brzeg

Słoneczny Brzeg to obok Złotych Piasków największy kurort turystyczny w Bułgarii. Zwany inaczej „Las Vegas Wschodniej Europy”, zjednał sobie serca turystów, nie tylko z Europy. Hotele i pensjonaty (ponad 600 obiektów wypoczynkowych) tego regionu, w lecie przeżywają prawdziwe oblężenie, dlatego miejsca noclegowe warto zarezerwować na długo przed planowanym urlopem. To wspaniałe miejsce dla ludzi ceniących bogate życie nocne: liczne dyskoteki, kluby oraz kasyna spełnią oczekiwania turystów kochających zabawę do białego rana.

Słoneczny Brzeg słynie przede wszystkim ze wspaniałych, piaszczystych i szerokich plaż (najsłynniejsza to Caco Beach, wyróżniona Błękitną Flagą). Ciekawostką są naturalne, urocze wydmy, między którymi rośnie 16 rzadkich gatunków roślin. Ciepła woda Morza Czarnego sprzyja uprawianiu sportów wodnych. Niemal każdy hotel dysponuje niezbędną infrastrukturą w zakresie windsurfingu czy kajakarstwa. Do wypożyczenia są również rowerki i narty wodne czy motorówki. Pogoda raczej nie zaskakuje – rejon Słonecznego Brzegu może pochwalić się aż 300 dniami słonecznymi w roku!

Dla rodzin z dziećmi Słoneczny Brzeg oferuje także ponad 30 atrakcji w Action Aquapark. Wśród tropikalnej roślinności na turystów czeka mnóstwo przygód – aquapark oferuje rozrywkę zarówno starszym jak i najmłodszym amatorom wodnych zabaw. Jeszcze więcej atrakcji czeka na turystów w Aqua Paradise – największym (ponad 3.000 metrów kwadratowych) parku wodnym w Bułgarii urządzonym w stylu bajkowego zamku.

Będąc w rejonie Słonecznego Brzegu warto odwiedzić słynne, najstarsze w Bułgarii miasteczko Nessebyr, w całości wpisane na światową listę UNESCO. 3000 lat temu miasto założyli Trakowie pod nazwą Mesambria. Miasteczko usytuowane jest na wysepce, połączonej z wybrzeżem groblą. Wielokulturowość miejsca potwierdzają liczne zabytki kultury tureckiej, rosyjskiej, greckiej a nawet bizantyjskiej. Nessebyr zwane jest miastem 40 cerkwi, gdzie najstarszą z nich jest Stara Metropolia z przełomu IV i V w. a najcenniejszą Cerkiew Chrystusa Pantokratora z XIII wieku.

W rejonie warto również odwiedzić Sozopol, miasto zwane kiedyś Apollina na cześć greckiego boga Apolla. Dziś to jedno z najpiękniejszych miasteczek na Bałkanach przyciąga rzesze turystów. Dla pasjonatów starożytnej Grecji obowiązkowym punktem zwiedzania jest tutaj Muzeum Archeologiczne.

Najlepsze oferty do Słonecznego Brzegu – https://www.traveligo.pl/wakacje/bulgaria,sloneczny-brzeg,6-28-dni,osoby-2_0___

Wszystkie oferty last minute do Bułgarii – https://www.traveligo.pl/last-minute/bulgaria

Polecamy


Grecja Last Minute 2018

Dodaj komentarz