Wakacje na greckiej wyspie Korfu

Korfu to przepiękna, górzysta i bardzo zielona wyspa, leżąca w Archipelagu Wysp Jońskich, niedaleko Albanii. Jest jednym z chętniej odwiedzanych greckich miejsc, a to z uwagi na wspaniałe możliwości wypoczynku w tym rejonie.

Plaże Korfu są bardzo zróżnicowane. W południowo-zachodniej części wyspy dominują plaże piaszczyste. Plaże w zachodniej stronie są w reguły kamieniste, ale to właśnie w tym rejonie morze jest zdecydowanie cieplejsze. Korfu to idealne miejsce dla osób kochających wodę. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest tutaj Paleokastritsa – wioska, z której można wyruszyć rejsem wzdłuż najpiękniejszego na wyspie odcinka wybrzeża, bogatego w liczne groty. Stąd można udać się do Rajskiej Plaży – najpiękniejszej plaży Korfu, która jest dostępna jedynie od strony morza.

Dla lubiących piesze wycieczki, godnym polecenia miejscem jest Porto Timoni, czyli dwie plaże, które położone są naprzeciw siebie w małych zatoczkach. Można tu dotrzeć piechotą – zapierające dech w piersiach widoki podczas wędrówki z pewnością wynagrodzą trudy, związane z greckimi upałami. Inne plaże godne polecenia to Barbati Beach, Agios Georgios czy Mirtiotissa Beach.

Korfu urzeka roślinnością, która wspaniale kontrastuje z lazurową wodą. Bogactwo cyprysów pomarańczy i cytryn tworzy niesamowity klimat. Region oferuje cały wachlarz sportów wodnych. Można tu oddać się atrakcjom jakie niesie ze sobą nurkowanie, kitesurfing, windsurfing czy jazda na nartach wodnych.

Korfu można zwiedzać z powodzeniem samochodem lub skuterem – wypożyczalnie są niemal w każdej miejscowości turystycznej. Na zwiedzenie całej wyspy wystarczą 3-4 dni.

Stolicą Korfu jest Kerkira, jedno z najciekawszych greckich miast. Zwiedzić tu można dwie weneckie twierdze Neo Frourio i Paleo Frourio. Ciekawym zabytkiem jest również Rotunda Maitlanda oraz kościół Agios Spiridonas. W niedalekiej odległości od miasta Kerkira znajduje się Achillon – wspaniała rezydencja z przepięknymi ogrodami, zbudowana w XIX wieku przez cesarzową Sissi. Nieopodal miasta znajduje się również słynny punkt widokowy Kanoni – jeden z najważniejszych symboli wyspy. Stąd właśnie rozciąga się niesamowity widok na biały klasztor Vlacherna oraz Mysią Wyspę.

Canal d’Amor czyli kanał miłości wraz z błękitną wodą oraz unikalnymi skałami na północy wyspy (w miejscowości Sidari) to jedne z najczęściej odwiedzanych miejsc Korfu. Samo miasteczko nie wyróżnia się niczym specjalnym, natomiast okolice charakteryzuje przepiękne klifowe wybrzeże.

 

Oferty last minute na Korfu – https://www.traveligo.pl/last-minute/grecja,korfu

Wakacje na Korfu – https://www.traveligo.pl/wakacje/grecja,korfu,od-11.02.2019,6-12-dni,samolotem,osoby-2_0___

 


Hiszpania Last Minute

Dodaj komentarz