Egipt – Marsa Alam

Marsa Alam to najczęściej wybierany kurort w Egipcie. Bogata ofert last minute, sprawia że z roku na rok przyjeżdża tu coraz więcej turystów.

Marsa Alam to jeden z najciekawszych regionów Egiptu, oddalony o około 250 km na południe od Hurghady oraz ok. 60 km od portu lotniczego Marsa Alam. To świetne miejsce na odpoczynek, gdyż nie jest jeszcze dotknięte masową turystyką – jest tu o wiele spokojniej i ciszej niż w wielkich kurortach egipskich. Historia regionu nawiązuje do rybołówstwa, a jego współczesny rozwój nawiązuje do tej tradycji.

Jedną z głównych atrakcji przyciągających turystów są tutaj wspaniałe warunki do nurkowania: zarówno dla tych początkujących, jak i posiadających doświadczenie w tej dziedzinie. Czysta woda Morza Czerwonego oraz bogactwo flory i fauny morskiej (w tym okazałych raf koralowych) przyciągają miłośników podwodnych atrakcji z całego świata. Najsłynniejsze miejsca do nurkowania to Abu Dabur Reef, Marsa Asslai, Dolphin Mouse i rafa Elphistone. Plaże są szerokie, piaszczysto-koralowe z łagodnym zejściem do morza oraz co ważne – zadbane. Te prywatne, zlokalizowane przy hotelach, najczęściej oferują bezpłatny serwis. Na plaży Abu Dabbab występują żółwie – tutaj wstęp jest płatny i kosztuje ok. 10 euro. Na wielbicieli sportów wodnych, takich jak surfing czy jachting, czeka odpowiednia infrastruktura. Dla rodzin z dziećmi idealne są natomiast parki wodne.

Dla miłośników klimatów pustynnych atrakcją na pewno będzie safari. Można je odbyć np. na quadach lub…konno. Wizyta w wiosce beduińskiej (gdzie można napić się beduińskiej herbatki czy zapalić sziszę – fajkę wodną) oraz przepiękne widoki Pustyni Arabskiej na pewno zrobią wrażenie na każdym turyście. Dla chętnych, podczas wycieczki przejażdżka na wielbłądach!

Rejon Marsa Alam to kurort, gdzie dominują wysokiej klasy, luksusowe hotele, zlokalizowane przy pięknych piaszczystych plażach. Na szczególną uwagę zasługuje tu Port Ghalib – miejscowość turystyczna z rozbudowaną bazą hotelową i największym (i wciąż rozbudowywanym) portem jachtowym środkowego wybrzeża.

A co można zwiedzić w Marsa Alam? Można się stąd wybrać do nieodległego (około 20km) Parku Narodowego Wadi Dżimal na Pustyni Wschodniej. Gaje palmowe, dziewicze plaże, nadzwyczaj ciekawe formy geologiczne czy suche koryto rzeki tworzą przepiękną scenerię egipskiego krajobrazu.

W ramach wycieczek fakultatywnych można także zwiedzić Luksor (obowiązkowo do zwiedzenia tu są ruiny kompleksu starożytnych świątyń w Karnaku), Abu Simbel, Kair, Karnak czy Aleksandrię.

 

Największy wybór ofert last minute do Marsza Alam – https://www.traveligo.pl/last-minute/egipt,marsa-alam

Pozostałe Egipskie kurorty – https://www.traveligo.pl/last-minute/egipt

 

Polecamy


Bułgaria Wakacje Last Minute

Dodaj komentarz