Włoskie nowości na lato 2018!

Mało jest osób, które jest w stanie oprzeć się urokowi Włoch. Jest to kraj tak rozległy, że o każdej porze roku można znaleźć coś ciekawego dla siebie. W zimę będą to górskie kurorty i białe szaleństwo w Alpach, w lato wypoczynek na plażach Sycylii, Kampanii czy Riwiery Adriatyckiej. Przez cały rok do odwiedzenia zachęcają także piękne miasta – Rzym, Neapol, Wenecja i inne, zachwycające architekturą i kulturą. Biura podróży doskonale zdają sobie sprawę z rosnącej popularności Włoch i co roku poszerzają swoja ofertę wypoczynku w tym pięknym kraju.

Jeszcze w poprzednich sezonach największą popularnością cieszyły się włoskie wyspy – Sycylia oraz Sardynia. Ta pierwsza, będąca największą wyspą na Morzu Śródziemnym, może pochwalić się największą liczbą godzin słonecznych w ciągu roku w Europie. Ma bogatą historię, podziwiać można na niej zabytki kultury antycznej, architekturę z wpływami arabskimi, ale również można błądzić po klimatycznych miasteczkach i wypoczywać na piaszczystych plażach. Większą część Sycylii stanowią masywne góry i wyżyny wraz z wznoszącą się nad krajobrazem Etną, jednym z największych wulkanów na świecie. Odwiedzając Sycylię nie można zapomnieć o wizycie w Syrakuzach, urokliwym i jednym z ważniejszych miast na wyspie. Pełne jest zabytków z różnych okresów historycznych, tworzących jednak jeden spójny obraz. Zachęcamy także do odwiedzenia Taorminy, gwarnego kurortu usytuowanego u stóp Etny, gdzie można znaleźć dziesiątki klimatycznych restauracji z doskonałą włoską kuchnią. Pięknym miastem wartym zobaczenia jest także Cefalu, zlokalizowane tuż przy piaszczystej plaży i krystalicznie czystym morzu.

Sprawdź nasze propozycje wakacji na Sycylii: https://www.traveligo.pl/wakacje/wlochy,sycylia,od-25.01.2018,6-28-dni,samolotem,osoby-2_0___

Sardynia z kolei przez wiele lat była synonimem luksusu i ekskluzywnych wakacji. Niedostępna dla wielu zwykłych turystów, była rajem głównie dla celebrytów i polityków. Dziś dzięki bardziej przystępnym cenom wakacje na Sardynii możliwe są dla każdego. Wizytówką wyspy są delikatne, piaszczyste plaże, strome skały, bajkowe zatoczki i przybrzeżne wysepki, a przede wszystkim szmaragdowe wody otaczającego morza. Sardynia fascynuje turystów tradycyjnymi obrzędami, zwyczajami tubylców, niespotykanym nigdzie indziej dialektem i doskonałą kuchnią. Najbardziej rozwinięta turystycznie jest północ wyspy ze słynną Costa Smeralda.

Wakacje na Sardynii: https://www.traveligo.pl/wakacje/wlochy,sardynia,od-25.01.2018,6-28-dni,samolotem,osoby-2_0___

Turystom wciąż mało jest Włoch, dlatego na lato 2018 mamy dostępne nowości – wypoczynek na wyspie Pantelleria oraz Ischia!

Ischia to bliska sąsiadka Capri, a ze względu na liczne gaje cytrusowe, lasy piniowe i winnice zwana jest Zieloną Wyspą. Jej największym bogactwem są zasoby naturalne, w szczególności gorące źródła wód mineralnych, których jest tu aż 100. Wiele znanych miejscowości wypoczynkowych, jak na przykład Lacco Ameno czy Santo Angelo, oferuje wiele gabinetów i ośrodków medycznych, gdzie wykonywane są zabiegi na bazie wód termalnych. W miejscowości Ischia Porto można skorzystać z gorącej kąpieli w wodzie mineralnej zbierającej się w kraterze wulkanu! Wizytówką wyspy jest także potężny Zamek Aragoński w mieście Ischia Ponte, na przybrzeżnej wysepce. Ischia spodoba się też miłośnikom wypoczynku na piaszczystych plażach, w otoczeniu wszechobecnej zieleni.

Wybierz Ischię na lato 2018: https://www.traveligo.pl/wakacje/wlochy,kampania,od-25_01_2018,6-28-dni,samolotem,touropertor-itaka,osoby-2_0___

Pantelleria to raj dla miłośników spokoju i ucieczki od codzienności. To wyspa wulkaniczna, z kamiennymi wzniesieniami i skałami opadającymi do krystalicznie czystej wody. Surowy krajobraz uzupełniają wiecznie zielone winnice. Na wyspie można znaleźć po wulkaniczne baseny z czystą wodą, gorące źródła wód termalnych, a także naturalne sauny! Za najpiękniejsze miejsce na wyspie uchodzi malownicze jezioro zwane Zwierciadłem Wenus. Pantelleria to też świetne miejsce do nauki nurkowania – znajdują się tu liczne szkółki nurkowe dla początkujących i zaawansowanych.

Niezapomniany wypoczynek na Pantellerii: https://www.traveligo.pl/wakacje/wlochy,pantelleria,od-25.01.2018,6-28-dni,samolotem,osoby-2_0___

Zapraszamy do rezerwacji włoskich nowości na lato 2018! Wszystkie oferty wakacji we Włoszech znajdziesz tutaj:

https://www.traveligo.pl/wakacje/wlochy,od-01.06.2018,do-28.10.2018,6-28-dni,samolotem,osoby-2_0___

 

Polecamy


Wakacje 2019 z Traveligo

Dodaj komentarz